Mennyi az a idő, amit naponta tanulással lehet eltőlteni?
Itt a lehet, azt jelenti, hogy amekkora még belefér az agyba, tehát oda tud rá figyelni és nem csak tompán peregnek a szeme előtt a szöveg betűi.
A középiskolai kémai tanárnőm, lebeg a szeme előtt, aki egyben osztályfőnök is volt, így különösen megengedhette magának a bölcs tanácsokat. Azt mondta a nebulóinak, hangsúlyozott szavakkal, agitáló tekintet kíséretében, hogy "Nem csak, azt a napi 4 órát lehet lehet tanulással tölteni, iskola után". Ő ezt a hazaérkezéstől számítva gondolta.
Neked mekkora ez az idő ? Mik a tapsztalataid ?
Majd egyetemen megtudod, hogy bizony nem 4 óra.
Volt már, hogy reggel 8-tól délutánig/estig tanultam. Persze kell néha egy kis szünet (kajálás, egy negyed óra netezés...).
Erre én is kíváncsi lennék..
Én jogot tanulok, de én utááááááálok tanulni...mármint nem a tanulással van problémám, mert ha már benne vagyok akkor élvezem is..:P
Nehezen tudom rávenni magam, hogy leüljek tanulni..LUSTA vagyok,,ennyi. Amúgy nem vagyok hülye...
Igen az egész napos tanulás garantált, bár nekem a szűkös idő végett (lustaság miatt) az éjszakák is...
Kedves utolsó hozzászóló!
Abban igazad van, hogy nem mindegy, hogy mit nyüstölsz, én meg hozzátenném, hogy az sem mindegy, ki nyüstöli. Én a reál tárgyakat már az iskolában megtanultam, a tanár előadásai alapján. A humán tárgyak megjegyzése a bonyolultabb, amiben logika nyomokban sincs.
Nekem az információ mennyiségével van probélmám. Anno gimiben történelemből tz előtt az első 15-20 évszám ment minden gond nélkül. Viszont 25 volt, amit tudni kellett. Amint túlléptem a keretet, egyből kavarni kezdtem a megelőző évszámokat is, addig azonban nem. Fura, de én mindig ezzel szenvedtem.
Amik magolósak voltak, sok információval, arra rávenni magam is nehezen ment, és utána a tanulás is lassú volt. Viszont a megértőseket csak meg kellett értenem... Igaz, hogy a péntek estéim (du. 4-től este 8-ig, de néha akár 10-ig is) kémia példák megoldására ment el, de az alatt megoldottam 30-40 feladatot, köztük olyanokat is, amikkel még nem találkozatm azelőtt. És mivel azt szerettem is csinálni, nem is éreztem, hogy sok időt elvenne az életemből. Azóta is jól megy a kémia számolási feladatok megoldása (pedig már 4 éve nem foglalkozom vele, csak kb fél éve kezdtem megint, ahogy itt GYK-n oldom meg mások leckéjét néha). Biológiából pedig (biosz specen) nem is tanultam, csak elolvastam egyszer a könyvet tz előtt, mégis kitűnő tanuló voltam.
Egyetemen (biológusnak tanulok) szintén a természetvédelmi tárgyak a nehezek számomra, a sok törvénnyel, rendelettel tájakkal... A biokémiát meg szinte csak át kell olvasnom... Igaz, hogy az lassú, mert mindent megpróbálok megérteni belőle, de ha egyszer megvan, akkor azt már nem felejtem el. Viszont a lexikális memóriám sajnos rövid életű... Abból hiába tanulom meg 8x az anyagot, nem megy...
Az én időbeosztásom nem a legszerencsésebb, mert én év közben nem szeretek tanulni, így mindig vizsga előtt kell. Akkor 3-4 nap alatt bevágom az egész féléves anyagot, legtöbbször úgy, hogy reggel 10 körül kezdek tanulni és hajnali 3kor hagyom abba. Eléggé dekoncentrált vagyok, én is nehezen veszem rá magam a tanulásra ebből a tiszta tanulási idő kb 5-6 óra lehet, de hát ez van... :S Lassan tanulós típus vagyok.
Egyébként nekem néha a "tompán peregnek a szeme előtt a szöveg betűi" is jó módszer, csak akkor nem egyszer olvasom el, hanem 10x, de akkor is legalább a lényege megmarad, ha fáradt vagyok, így tanulok. Ezt másnap átolvasom, és feleannyi idő alatt megtanulom, mint normálisan, esetenként így jobban meg is marad az anyag.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!