pl. 3780 -nak a 10%-a2011. aug. 24. 08:03
1/6 anonim válasza:
A példa, amit írtál nem átlagolás, hanem százalékszámítás. A 3780-at oszd el 100-zal, így megkapod az egy százalékát. Ezután szorozd meg annyival, ahány százalékát ki akarod számítani, jelen esetben 10-zel. Tehát 3780/100=37,8*10=378.
2/6 anonim válasza:
képlete:e=a*p-század(ezt persze nem így kell írni ahogy én.
a=3780
p=10%
e=?
3780:10-(századdal)
3,78*10=378
3/6 A kérdező kommentje:
Jaj most vettem észre. Pedig annyira figyeltem, hogy ne azt írjam. Igen köszi. És ha az van, hogy 3780-ból lejön 10%-k
2011. aug. 24. 09:47
5/6 anonim válasza:
akkor kiszámolod a 10 százalékát és levonod belőle.
6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. aug. 24. 20:47