Hogy kell átlagot számolni?

pl. 3780 -nak a 10%-a
2011. aug. 24. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A példa, amit írtál nem átlagolás, hanem százalékszámítás. A 3780-at oszd el 100-zal, így megkapod az egy százalékát. Ezután szorozd meg annyival, ahány százalékát ki akarod számítani, jelen esetben 10-zel. Tehát 3780/100=37,8*10=378.
2011. aug. 24. 08:16
 2/6 anonim válasza:

képlete:e=a*p-század(ezt persze nem így kell írni ahogy én.

a=3780

p=10%

e=?

3780:10-(századdal)

3,78*10=378

2011. aug. 24. 08:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaj most vettem észre. Pedig annyira figyeltem, hogy ne azt írjam. Igen köszi. És ha az van, hogy 3780-ból lejön 10%-k
2011. aug. 24. 09:47
 4/6 anonim ***** válasza:
3780-378:))
2011. aug. 24. 15:44
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor kiszámolod a 10 százalékát és levonod belőle.
2011. aug. 24. 15:57
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. aug. 24. 20:47