Metanol égésének reakcióhőjét kell kiszámolnom.
2xCH3 OH + 3xO2 = 2xCO2 + 4xH2O
Képzéshők:
CH3OH -238,8
CO2 -394
H2O -242
A számolásom:
2*-238,8 = -477,6
2*394 + 4*-242 = -1756
-1756 - (-477) = 1279kJ.
Jól számoltam?
2011. aug. 19. 13:04
1/2 Silber válasza:
A számolást nem végeztem el, de a menete helyes. De nekem a legvégső lépés sántít, mivel az égések általában exoterm, tehát hőleadással járó folyamatok, így a reakcióhőnek negatívnak kell lennie. Tehát:
-1756-(-477)=-1756+477=-1379, fejben számolva. Nem igaz? Ez nem elvi, hanem számolási hiba.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi, elrontottam a végét :)
2011. aug. 19. 13:55