Jól számoltam? (kémia, reakcióhő)


Metanol égésének reakcióhőjét kell kiszámolnom.

2xCH3 OH + 3xO2 = 2xCO2 + 4xH2O

Képzéshők:

CH3OH -238,8

CO2 -394

H2O -242


A számolásom:

2*-238,8 = -477,6

2*394 + 4*-242 = -1756


-1756 - (-477) = 1279kJ.

Jól számoltam?


2011. aug. 19. 13:04
 1/2 Silber ***** válasza:

A számolást nem végeztem el, de a menete helyes. De nekem a legvégső lépés sántít, mivel az égések általában exoterm, tehát hőleadással járó folyamatok, így a reakcióhőnek negatívnak kell lennie. Tehát:

-1756-(-477)=-1756+477=-1379, fejben számolva. Nem igaz? Ez nem elvi, hanem számolási hiba.

2011. aug. 19. 13:44
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, elrontottam a végét :)
2011. aug. 19. 13:55