Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Körül-belül hány szereplője...

Körül-belül hány szereplője van az Odüsszeiának?

Figyelt kérdés

Olvasónaplót kell írni, a könyvet már elolvastam, és mindenegyes szereplő nevét kiírtam (az állandó jelzőkkel együtt kellett, pl: leleményes Odüsszeusz), csak az a gond, hogy vannak olyan emberkék, akiket csak megemlítenek (pl. a személy apja, anyja, gyerekei).

Őket is le kell írnom, vagy nem, mert velük együtt kb. 250-300 szereplőm van. :S


2011. aug. 5. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Már megválaszoltad magadnak, kb 250-300 :D De sztem nem kell ilyen nagyon pontosan venni, a legfőbb szereplőket írd ki, minden egyes helyen a főbb szereplőket, Odüsszeusz családja, barátai , fia stb...annyira pontosan nem kell hidd el, nehogy még a kecskéket is megszámold hogy mennyi van benne:D Sok szerencsét az olvasónaplóhoz!
2011. aug. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Amúgy megválaszolni, tényleg megválaszoltam :), csak gondoltam, hogy hátha valaki megmondja, hogy mindenkit leírjak, vagy ne :D

Szóval akkor így hangzik a kérdésem: Az Odüsszeiából minden egyes embernek le kell írni a családfáját, ahhoz, hogy megkapjam a szereplők számát?? :D

na jó ez elég hülyén hangzik :D

2011. aug. 5. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom csak sima olvasónapló kell iskolába, gimibe vagy középsuliba, ott ennyire pontosan tényleg nem kell hogy pl: Odüsszeusz barátjának a neje , nekik a fiuk ,annak felesége,.... tényleg csak a fontosakat írd ki mert belekavarodsz a családfákba, nem azt nézik h mindenkit ki írtál e akit a könyv említett, hanem azt ellenőrzik tényleg elolvastad e. Még a tanárok sem tudják fejből pontosan hány szereplő is van cakon pakk a könyvben ;)
2011. aug. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Azokat írd bele, akik a történet szempontjából fontosak...

Pl a felesége, aki aztán visszautasítja a kérőket és így tud visszamenni Odüsszeusz a trónra.

2011. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!