Kiszámítás is érdekel.. addig eljutottam hogy 2^30 25%-a 268435456, de innen hogy folytassam?2009. ápr. 2. 19:20
1/3 anonim válasza:
innen sehogy. :)
a 25% az ügye szorozva 0,25-tel vagy, ahogy nekünk jobb oszva 4-gyel, vagy, ahogy mégjobb osztva 2^2-nal.
tahát a kérdés
2^30/2^2=4^x
vagy máginkább
2^30/2^2=(2^2)^x
rendezve
2^28=2^(2*x)
x=14
2/3 anonim válasza:
(2^30)/4=4^x / *4
(2^2)^15=4*(4^x) / összevonjuk az alapokat
4^15=4^(x+1)
15=x+1
14=x
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper! Köszönöm! Azt hiszem én kicsit rosszul kezdtem hozzá a feladathoz :D
2009. ápr. 2. 21:21