Mely valós x értékekre teljesül, hogy 2^30 (2 a harmincadikon) 25%-a 4^x (4 az x-ediken)?

Kiszámítás is érdekel.. addig eljutottam hogy 2^30 25%-a 268435456, de innen hogy folytassam?
2009. ápr. 2. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

innen sehogy. :)


a 25% az ügye szorozva 0,25-tel vagy, ahogy nekünk jobb oszva 4-gyel, vagy, ahogy mégjobb osztva 2^2-nal.


tahát a kérdés

2^30/2^2=4^x

vagy máginkább

2^30/2^2=(2^2)^x


rendezve


2^28=2^(2*x)


x=14

2009. ápr. 2. 19:38
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

(2^30)/4=4^x / *4

(2^2)^15=4*(4^x) / összevonjuk az alapokat

4^15=4^(x+1)

15=x+1

14=x

2009. ápr. 2. 19:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper! Köszönöm! Azt hiszem én kicsit rosszul kezdtem hozzá a feladathoz :D
2009. ápr. 2. 21:21