Megoldható, vagy jól gondolom, hogy nincs rá megoldás?


5(3x-1)-2(2-3x)+2=2(2x-1)-5(2-3x)


Ha valaki megoldja, ne csak a végeredményt írja le légy szíves..


2011. júl. 17. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

zb:15x-5-4+6x+2=4x-2-10+15x

21x-7=19x-12

2x=-5

x=-5/2

2011. júl. 17. 18:14
 2/5 anonim ***** válasza:

5*(3x–1) – 2*(2–3*x) + 2 = 2*(2*x–1) – 5*(2–3*x) először elvégezzük a szorzásokat


15*x – 5 – 4 + 6*x + 2 = 4*x – 2 – 10 + 15*x összeadjuk mindkét oldalon a számokat, külön, külön


(15*x + 6*x) – 5 – 4 + 2 = (4*x + 15*x) – 2 – 10


21*x – 7 = 19*x – 12 /–19*x ezt azért csináljuk, hogy csak az egyik oldalon legyen az “x”-et tartalmazó szám


2*x – 7 = –12 /+7 ezt azért csináljuk, hogy csak az egyik oldalon legyen “x” nélküli szám


2*x = –12 + 7


2*x = –5 /:2


2*x/2 = –5/2 = –2,5

2011. júl. 17. 18:25
 3/5 A kérdező kommentje:
ezaz, hogy nekem is ez jött ki, de már vagy 13× végig csináltam az ellenőrzést, és egyszer sem volt jó...
2011. júl. 17. 18:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor csináljuk meg együtt:


5*[3*x–1 ] – 2*[2–3*x] + 2 = 2*[2*x–1] – 5*[2–3*x]


5*[3*(–2,5)–1] – 2*[2–3*(-2,5)] + 2 = 2*[2*(–2,5)–1] – 5*[2–3*(–2,5)]


5*[–7,5–1] – 2*[2+7,5] + 2 = 2*[–5–1] – 5*[2+7,5 ]


–42,5 – 19 + 2 = –12 – 47,5


–59,5 = –59,5

2011. júl. 17. 19:20
 5/5 A kérdező kommentje:
basszus a fenébe, és tényleg... ha nem mondod még 45× átszámolom úgy, h nem -3-mal hanem +3-mal szorzom be... :D nagyon köszönöm
2011. júl. 17. 21:13