Most lesz Augusztusban a javító vizsgám és eddig nem nagyon tanultam! Mit ajánlotok egy nap mennyit tanuljak és hogyan?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 12:28
 1/3 tetro ***** válasza:
leülsz a könyvek elég, olvasod őket, feladatokat gyakorolsz, tudod tanulsz. napi 4-6 órát. hajrá.
2011. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy hogyn tanulj, attól is függ, hogy milyen tárgyról van szó.

Adott a tanár ttételsort, feladatokat, vagy valami hasonlót?

Nézd át az aktuális könyved tartalomjegyzékét. Mérlegelj, hogy mire emlékszel, mi az, ami teljesen sötét.

Vedd elő az összes azévi füzeted. Lapozd át.Vesdd össze, hogy azokat az anyagokat vettétek-e, mint ami a TK-ben van. Ha előző éves anyagól maradt erre az évre valami, akkor azt is tanuld. Ha valami kimaradt ebből az éves anyagból (ami a TK-ben szerepel), akkor azt ne tanuld.

Nézd meg, hogy a füzetben is olyan sorrendet követtetek-e, mint ahogy az a TK-ben van.

Ne csak tanulj, hanem oldj meg feladatokat is. DE mint mondtam függ a tárgytól is, hogy milyen arányban legyen az elmélet s a feladat.

Miután átnéztél egy rész, csinálj belőle vázlatot. Másnap, harmadnap vedd ezt elő és próbáld meg abból felidézni a tudnivalót. Ezek a vázlatok az utolsó napokban is jól fognak jönni.

Oszd be a tananyagot úgy, hogy gondolj arra, hogy biztos lesz egy kis csúszás a hátrányodra, legyen 2-3 nap az ismétlésre is.

Azokra a részekre, amikre úgy gondoltad a tartalomjegyzék áttekintésénél, hogy teljesen homályosak, azokra szányj több időt.

Ha valami nem megy, nem érthető, akkor kérdezz meg valakit. Tanár - barát - gyakori kérdések.

Ne ess kétsége amiatt, hogy még nem kezdtél el tanulni. Szerintem teljesen ideális most kezdeni. Egy kis pihenés mindenkinek kell, és időd van még bőven. Most csak erre (remélhetőleg csak 1 ) tárgyra kell koncentrálnod.

Szerintem is bőven elég a napi 3-4 óra. Mondjuk délelőtt 3, délután 1 óra ismétlés. (Ha valami közbejön délelőtt, akkor még mindig ott van a délután)

2011. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm és igen csak 1 tantárgyra kell koncentrálnom!
2011. júl. 5. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!