Kémia kérdés. Mennyi gramm?


2 N2 atom= ? g

6 Cl2 atom= ? g

3 O2 atom= ? g


2009. márc. 25. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elsőt elmondom, a többit számold ki. Kezdjük azon, hogy ezek egyike sem atom, hanem elem-molekulák. Atom egy darab N lenne, így N2 (O2, Cl2) formában ezek már molekulák.


Azt tudjuk, hogy 1 mól (azaz 6*10^23 db, ahol a ^ jel a kitevőt jelöli) N2 molekula tömege 2*14=28 g. Két molekula esetén az érték 28*2/(6*10^23)= 9,3333’ *10^-23



Szerintem nem sok értelme van ennek a feladatnak.

2009. márc. 25. 17:05
 2/3 A kérdező kommentje:

Hibásan adtam meg az adatokat.


Tehát első kérdés:


2 N2 molekula = ? g


Számítás:


1 mol N atom= 14 g

Tudjuk, hogy 2 N atom=1 N2 molekula.

4 mol N atom= 4*14 g=56 g

2 N2 molekula =56 g


Jól vezettem le, vagy hibás?

2009. márc. 25. 17:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem. Ott van az előző válaszomban, de leírom méág egyszer.


Odáig jó, hogy 2 mol N2 molekula 56 g.


2 mol = 1.200.000.000.000.000.000.000.000 = egymillió kétszázerszer milliárdszor milliárd.


Ennyi darab molekula 56 gramm (ennyi darab a 2 mol).


Te 2 darab molekulára kérdezel. Ennek a két darabnak a tömege

0,0000...(24db nulla)..0002 g

2009. márc. 25. 18:37