Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit tartalmaz a forrásanyag...

Mit tartalmaz a forrásanyag töri szóbelin?

Figyelt kérdés

Pontosan mit tartalmaz egy-egy témánál? Csak ilyen párbeszédeket, vagy csak egy egy híres személy mondanivalóját mint az írásbelin vagy ez a forrás egy összefüggő kisebb eszzének is megfelel ami segít nekünk?


Holnap megyek és nagyon félek a töritől 3-at sehogy sem tudok megtanulni és nagyon félek h pont azok közül húzok(I és II. vgh, és a kiegyezés:s)

Segítsetek tanácsokkal kérlek!Köszi:)


2011. jún. 19. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
hát nálam kb mindent tartalmazott:) Széchenyit húztam, kaptam hozzá 3 forrást, az egyiken rajta volt az élete, másikon gyakorlati munkák, 3on elmélet munka (Hitel) magyarból viszont csak egy idézet volt
2011. jún. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olyan forrásokat fogsz kapni, mint amilyeneket az írásbelin is kaptál. Kb két oldalnyit...

Bár attól függ milyen szinten mész.

Én emelten 4 oldalnyit kaptam. Humanizmus reneszánszt húztam.. Ez az egyike volt azon 3 tételnek, amelyeket nem szerettem volna kihúzni..

Viszont mivel erről kb semmilyen tényanyag nem volt ,így csak a forrás elemzésre voltak kíváncsiak illetve arra, hogy mennyire látom át ennek az ideológiai változásnak a súlyát/hatását Europára illetve Magyarországra nézve.


A vh-król pedig fogsz kapni rendesen forrást. Másfelől pedig használhatsz atlaszt is. Az meg hatalmas segítség.

A kronológia nélkül is össze lehet tarhálni hót sötét fejjel is egy 60%os szóbelit... Legalábbis a vh-ról. A kiegyezés pedig kb 3 oldal a könyvbe. Az annyira nevetségesen semmi, hogy ne ringasd ebbe magad, hogy "te azt nem tudod megtanulni"

2011. jún. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én másfél oldalas forrást kaptam, volt közötte ábra, diagram, szöveg, minden... mivel olyan volt a tétel, hogy semmit nem tudtam magamtól belőle, ezért elmondtam a forrást. és így sem lett rossz a szóbelim.
2011. jún. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én pont azok közül húztam amiktől te félsz:D:D konkrétan a kiegyezést


kezdésnek volt 3 szempont h miket kell elmondani, sajnos csak a szerkezetre emlékszek a másik 2 nemtom mi volt


2 oldalnyi forrást kaptam:

- volt egy idézet Deáktól, ezekben benne volt minden előzményféleség, a határozati párttól a felirati párton keresztül a passzív ellenállásig mindenféle

(elég sok mindent ki lehetett bogarászni)

- volt az 1867-es törvénycikkről egy rakat tartalom( innen simán kiszedhetted hogy miket is tartalmazott ez a kiegyezés)

- és volt egy ábra a delegációk kinevezéséről( ennek olyan sok hasznát nem vettem)

- ja meg még volt 4 dolog felsorolva

1860 októberi pátens

1861 februári pátens

1865 húsvéti cikk

meg még volt egy de arra már nem emlékszek


a kiegyezés sztem se egy túl jó tétel, de azért a források nagyon sok segítséget adnak

2011. jún. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)Remélem azért szerencsém is lesz, vhogy ezek már nem férnek be a fejembe, minden más megy, már tele az agyam mindennel...de jó lesz ha már vége lesz.
2011. jún. 19. 17:58
 6/6 anonim válasza:
nekem is 2-3 oldal volt..térképek,képek idézetek.et tartalmazott..
2011. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!