Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan ismerem fel könnyen az...

Honnan ismerem fel könnyen az àllandó határozót?

Figyelt kérdés
tippek?
2011. jún. 16. 07:48
 1/6 anonim válasza:

PL: ige: hisz valamiben, küzd valamiért.

melléknév: hallgatni valamiről

főnév: gondoskodás valamiről

szóval ilyesmik

=)

2011. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

egyébként az állandó határozó általában vonzatos ige, igenév, főnév, vagy melléknév lehet = állandó szókapcsolat

7-es vagyok , pont ezt tanultuk..ha valami kérdésed lenne, kérdezz bátran

2011. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha jófej a tanárod,rávághatod mindenre. :D nálunk mindig azt mondta,h igen,lehetne az is,nem egyértelmű. :D
2011. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az állandó határozó az állítmány függvényében kapja meg funkcióját.Az alaptag állandó vonzataiként vannak jelen a mondatban. Az állítmányi részhez ragos vagy névmás formájában kapcsolódnak.

Alaptagjuk lehet ige ,igenév,ebben kifejező eszk. pl .:bízik VALAMIBEN,gondolkodik VALAMIN,elfeledkezik VALAMIRŐL,haragszik VALAKIRE,elbúcsuzik VALAKITŐL stb.


Jajj előszedtem a 7.es nyelvtanfüzetem csak neked :D

2011. jún. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nemrég volt egy ilyen kérdés, amelyre válaszoltam is.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. jún. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj koszike:) mindenkinek:)
2011. jún. 18. 17:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!