Mennyivel növekszik a 60 kg tömegű hordó helyzeti energiája,ha egy 2m magas autóra felgurítjuk?

Köszönöm..


2011. jún. 13. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
E = m×g×h = 60×9,822 m/s(négyzet) × 2 = 1178,64 J de nem biztos..
2011. jún. 13. 17:35
 2/3 anonim ***** válasza:

helyzeti energia=m*g*h ahol m a test tomege,g a gravitacios gyorsulas, h a test 0szinthez viszonyitott helyzete,tehat hogy milyen magasan vagy melyen van ahhoz kepest

itt nincs megadva mi a 0szint,de mindegy is,hisz a helyzeti energia valtozasat keri

g=9.81 de szerintem veheted 10nek

Eh=60*10*2, tehat 1200 joule-val nott a test helyzeti energiaja

2011. jún. 13. 17:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.......:)
2011. jún. 13. 18:18