Eltűnt a függvénytáblázatom neten meg olyan érthetetlenül vannak leírva. Nem vagyok én ennyire jó matekból, sőőt....2011. jún. 7. 11:03
1/3 anonim válasza:
Számtani közép: összeadod a számokat, és elosztod annyival, ahány számot összeadtál (pl 2; 5; 5 számok átlaga (2+5+5)/3=4).
Mértani közép: megszorzod a számokat, és annyiadik gyököt vonsz belőle, ahány számot összeszoroztál (pl. 2; 4; 8 esetében köbgyök alatt(2*4*8)=4).
Harmonikus közép: egy tört, ahol a nevezőben az áll, hogy hány számnak veszed a harmonikus közepét, a nevezőben pedig a számok recipkrokösszege (pl. 2; 3; 6 esetén 3/(1/2+1/3+1/6)=3)
Négyzetes közép: a számoknak veszed a négyzetösszegét, elosztod ezt az összeget a számok számával, és ennek veszed a négyzetgyökét (pl. 1; 2; 2 estében négyzetgyök((1+4+4)/c)=gyök3.
2/3 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. jún. 7. 19:33