2011. jún. 2. 16:39
1/3 A kérdező kommentje:
számítási módot is légyszi
2011. jún. 2. 16:40
2/3 bongolo válasza:
F = A1/A2 · G
A1 a kis keresztmetszet, A2 a nagy, G a tárgy súlyereje (G=m·g), F erővel tudjuk lassan felemelni.
F = 5/200 · 200 kg·10 m/s² = 50 N
Nem tudom, az is kell-e, hogy hogyan jön ez ki. Ahhoz nézd meg aezt az ábrát:
A nagyobbik hengerre van téve a nagy tárgy, G a súlya.
A kisebbiket nyomjuk lefelé F erővel. A bal oldalon a nyomás G/A2, a jobb oldalon F/A1 (a hengerek súlyát elhanyagoltam).
Ez a két nyomás azonos, amikor nyugalomban van a tárgy (vagy állandó sebességgel mozog)
G/A2=F/A1
F= A1/A2 · G
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon jól levezetted :) örök hálám
2011. jún. 2. 17:31