Segítenél nekem benne? [FIZIKA]


Sziasztok!

Sajnos egyátalán nem értem a fizikát!:(

2,5-re állok,kellene még egy 5-ös és megadná a hármast!

4 feladatot kaptam.


1.,Egy motor másodpercenként 4000 J munkát végez.Mennyi a teljesítménye?

2.,Egy szobai ventilátor 20 perc alatt 40 kJ munkát végez.Mennyi a telejsítménye?

3.,Egy ló teljesítménye 300 W.Mekkora munkát végez 1 óra alatt?

4.,Egy ember teljesítménye 75 W.Mennyi idő alatt végez el 450 kJ-nyi munkát.


Nagyon megköszönném,ha a megoldásnál valahogy leírnátok,hogy ezeket hogy is kellene kiszámolni stb.

Sajnos nagyon nem értem,hiába figyelek órán és foglalkozok vele itthon. :/

Előre is nagyon szépen köszönöm!


2011. máj. 31. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Nem bonyolult, csupa egyismeretlenes egyenletekkel kell dolgoznod.


Először is a munka: Ennek a jele a "W", mértékegysége a J (joule)

A teljesítmény: ez a munkavégzés sebességét adja meg. Jele a "P". Mértékegysége a "W" (watt). Másképpen megadva -definícióból következe- J/s. Tehát a munkát elosztod az elvégzéséhez szükséges idővel.


Pl. első feladat:

Adott:

munka(W) : 4000J, idő(t): 1s

keresett: Teljesítmény (P)

Képletünk: P=W/t [J/s]

P=4000J/1s P=4000W


Kész is.


A többinél is a P=W/t képletet kell használnod, figyelj a mértékegységekre (joule és másodperc legyen).

2011. máj. 31. 13:17
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megpróbálkozom velük!:)

2011. máj. 31. 13:21
 3/3 bongolo ***** válasza:
96%

Mindegyik feladathoz ugyanaz kell:

A teljesítmény azt jelenti, hogy mennyi munkát végzett valami időegység alatt. Az időegység 1 másodperc, 1 óra, mikor mi, legtöbbször 1 másodperc. Itt most mindig 1 mp.


Vagyis P = W/t


Munka mértekegysége: J (Joule, "zsúl")

Teljesítmény mértékegysége: W (Watt)

1W = 1J / 1s (az időegység 1 másodperc)


Vigyázz arra, hogy a munka jele a W, viszont a teljesítmény mértékegysége a Watt, szintén W. Szóval mindig tudni kell, hogy mértékegységről vagy jelről van szó. A mennyiségek jelei egyébként angol nevük rövidítései: W=work, P=power, t=time


Nem oldom meg a feladatokat, számold ki te, egyszerűen a fenti képletet kell mindig alkalmazni. És figyelj oda, hogy a mértékegységeket mindig át kell váltani. Abban segítek, hogy melyik adat micsoda:


1) t=1 s, W=4000 J, P=?

2) t=20 perc=...sec, W=40 kJ=...J, P=?

3) P=300 W, t=1 óra=....sec, W=?

4) P=75 W, W=450 kJ=...J, t=?

2011. máj. 31. 13:32