Fizika házi, a munkával kapcsolatos, de nem vagyok biztos benne. Hogy kell megoldani?


A tanárnő azt mondta,hogy minden megvan hozzá a füzetben és ki kell tudnunk számolni.Ahogy végig néztem szerintem a súrlódási erő munkájával lehetne kiszámolni,de elakadtam.

Feladat:

Mekkora a csúszási súrlódási együttható,ha 80kg tömegű szánkót 20m vízszintes úton 200J(zsúl) árán lehet egyenletes sebességgel húzni?

m=80kg Ws=Fs*s ---> Ws=u(mű)*m*g*s

s=20m

W=200J


A képlet jó,vagy nem?De a mű az mennyi,az nincs megadva.Így nem tudom kiszámolni,vagy rossz a képlet amit felírtam?

Kérlek valaki vezesse le nekem,szeretném megérteni.


2009. nov. 21. 10:03
 1/5 anonim válasza:
16%
ne haragudj, de egy kicsit szánalmas, hogy másokkal akarod megoldatni a fizika házidat. ha nem érted, óra után kérd meg a tanárt, hogy magyarázza el.
2009. nov. 21. 10:17
 2/5 A kérdező kommentje:

nem kérek kioktatást senkitől!!De szerencsére Te biztosan olyan jó tanuló kisangyalka voltál/vagy az iskolában és sose kértél senkitől segítséget.

Mellesleg a tanárnőnek az utolsó órája volt velünk és az órát sem tartotta végig,mert családi okok miatt el kellett mennie.Így nekünk 10perccel rövidebb volt az óra és mire lediktálta a feladatott megszólalt a telefonja(ébresztőt állított,hogy nehogy elkéssen) és így azt mondta otthon csináljuk meg.De nem tudom,hogy mennyi a mű,illetve,hogy jó-e egyáltalán a képlet.

Hát gondoltam megkérdezem itt,hátha tudtok segíteni,nemcsak kioktatni!

2009. nov. 21. 10:40
 3/5 anonim válasza:
inkább az a szánalmas aki mivel nem tudja hogy kell de valamit hozzá akar szólni ír egy ilyen tipikus kamu duma hozzászólást. amúgy meg fogalmam sincs hogyan kéne kiszámítani örültem,hogy nem buktam belőle soha. amúgy óra előtti csoportos házi másolás az okos kisfiúk/lányok füzetéből már nem divat?:)
2009. nov. 27. 06:31
 4/5 A kérdező kommentje:
de még mindig divat:) Csak a mi osztályunk...hát azt hiszem nem túlzok,ha azt mondom,hogy én vagyok az egyik ilyen tipikus lány,aki megcsinálja a házit és tőle el lehet kérni..csak ezt én sem értettem:D De mindegy,nem csináltam,de a tanárnő el is felejtette,s amikor osztálytársam szólt akkor csak felírtuk a jó megoldást és nem kérdezte meg kinek nincs kész,így megúsztam az 1-est:)
2009. nov. 27. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó a képlet. Csak annyi a dolgod, hogy μ-re rendezel.

Ws = μ*m*g*s,

μ = Ws/(m*g*s) = (200 J)/((80 kg)*(9,81 m/s^2)*(20 m)) ≈ 0,013.

2019. febr. 18. 12:43