GYORSAN SEGÍTSETEK? Paralelogramma ket oldala 5 es 7 cm. Atlobol bezart szog 115°. Mennyi a rovidebb atlo hossza.

levezetés is kéne:)
2011. máj. 30. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon könnyű.


a= 7cm

b= 5 cm

alfa = 115°

béta = 360°-2*115°=130°/2=65°


De egy valamit nem értek a paralelogramma átlói nem egyenlőek??

2011. máj. 30. 18:39
 2/11 tetro ***** válasza:
nem egyenlőek :D
2011. máj. 30. 18:44
 3/11 anonim ***** válasza:

"Atlobol bezart szog 115°"

Az átlók által bezárt szög akar ez lenni?

2011. máj. 30. 18:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen én vagyok tudatlan:D

tehát rövidebb átló:


e² = a² + b² - 2ab*cosα

e² = 7² + 5² - 2*5*7*cos115°


éa kiatámolod

2011. máj. 30. 18:54
 5/11 bongolo ***** válasza:

Ez a hosszabbik oldal

A rövidebbikhez cos 65° kell a fenti képletbe

2011. máj. 30. 19:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor mit jelent az : " Atlobol bezart szog 115° "
2011. máj. 30. 20:45
 7/11 bongolo ***** válasza:
"Általuk" bezárt szög.
2011. máj. 30. 20:48
 8/11 bongolo ***** válasza:

Ja, nem nagyon volt szó a levezetésről.


Szóval a két oldal a és b, a másik két oldal ezekkel párhuzamos, és azok is a és b hosszúak. Vegyük pl. az 'a' oldalt, rajta lévő két szög 115° és 65°, hisz ezek összege 180° kell legyen. A 115°-kal szemben van a hosszabbik átló 'e', a 65°-kal szemben a rövidebbik 'f'. Az a-b-f oldalakból és átlóból alkotott háromszögre alkalmazzuk a koszinusztételt:


f = a²+b²-2ab·cos fi


ahol fi az f oldallal szemben lévő szög, ami 65°


Most már csak be kell helyettesíteni az adatokat.


Ha nem tanultátok a koszinusztételt, szólj.

2011. máj. 30. 21:10
 9/11 anonim válasza:
Minden paralelogramma trapéz. Azaz az egy száron fekvő szögek összege 180 fok. Tehát 180-115=165 fok a keresett szög.
2011. dec. 8. 23:07
 10/11 bongolo ***** válasza:

Kedves 23:07 !


Egyrészt 180-115=65, nem pedig 165 ahogy írtad.

Másrészt meg nem a szög a kérdés, hanem az átló hossza.

2011. dec. 8. 23:36
1 2