Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az Egri csillagok című regényb...

Az Egri csillagok című regényből az alábbi részleteket ki mondja kinek, mikor és miért?

Figyelt kérdés

Csütörtökre meg kell csinálni az olvasónaplót, és én nem szeretem, bár a könyv első két részét már elolvastam. Szenvedek tőle! Légyszi segítsetek!


1. "Gergely a várnak az esze. Az ő elméjét nem szabad elvonni a vár védelmétől egy percre se." Ki? Kinek? Mikor? Miért?


2. "Az én nevem Százezer Arany. Azt hiszem, elég jó hangzású név." Ki? Kinek? Mikor? Miért?


3. "Az első, fiam, hogy ne féljen a legény. A többi aztán megjön magától." Ki? Kinek? Mikor? Miért?


4. Gergő életútja.(helyszínek)

5. Álruhák.(3 eset)

6. Te kit jellemeznél? Nekem nincs ötletem.

7. Mi Gergely és Éva sorsa?

8. Mi a térképvázlat szerepe?


Köszi a válaszokat!


2011. máj. 29. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Az idézetekért keress egy ebook verziót és abból kikeresed, a többit bocs, de csináld meg. Helyettem se írtak soha házit. Ez a feladatod.
2011. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos egy par kerdesre tudom a valaszt:

1.Dobo Istvan mondja Evanak mikor Eva sikeresen bejut a varba Vas Miklos kem segitsegevel.Azert modja hogy Eva ne lepjen kapcsolatba Gergelyel a gyerek miatt inakbb Dobo ajalja fel segitseget hogy viszaszerzi a gyereket.Dobo fel hogy a csaladi problema elvonna Gergely figyelmet a var vedelmerol.

2.Gergely modja a hettorony borton parancsnokanak akit megprobal lefizetni hogy kiszabaditsa Torok Balintot.De az akcio nemsikerul mivel a varur fel igy inkabb letartoztatja masnap a hansolo torok ruhaban levo torokot Gergelyek helyet.

3.Dobo Istvan mondja Gergelynek ez az elso lepvso Gergely viteze neveleseben.Dobo arra keszu;l hogy rator a falut felprebalo torokre.

5.Gergelyek torokorszag utjukon tobszor cserelnek alruhat.Eloszor torok ruhaban mennek es torok katonaknak adjak ki magukat , majd olasz enekeseknek oltoznek hogy bemenjenek Torok balinthoz.Gergely meg egyszer torok katonai ruhat olt mikor megprobal kiegyeznia hettorony orevel.

Eva is alruhanban megy a torok taborba hogy onna a terkep segitsegevel bejusson a varba.

Varsanyi a kem sziten alruhaban jar kell a torok taborban.

8.A terkepvazlat szerepe pedig az hogy ez altal sikerul bejutnia Evanak a varba es a var vedoinek is segit a meg letezo alagutak befalazasaba.


Kerek zold pacsit ha elegedett vagy a valaszal.

2011. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon hálás vagyok érte! Megmentettél. Igen adtam kerek zöld pacsit. Egyébként az az én hibám, hogy Gergely életútjának nem a helyszíneit, hanem magát az életútját kell leírni. De mind1. Köszönöm szépen!
2011. máj. 30. 20:28
 4/4 akikeres válasza:
#2: Erre a HanSolo török ruhára kíváncsi lennék. :-)
2019. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!