1.) Számítsd ki, hogy 560kg égetett mészből hány kilogramm oltott mész keletkezik!
2.) Számítsd ki, hogy 280kg égetett mész előállításához hány kg mészkő szükséges!
2011. máj. 29. 10:52
1/1 anonim válasza:
Először a nevezéktant ismételjük: égetett mész= CaO, oltott mész=Ca(OH)2, mészkő= CaCO3.
Majd felírjuk az egyenleteket:
1. CaO + H2O = Ca(OH)2
2. CaCO3 = CaO+CO2
Ezek után a matematika jut szóhoz; írd a képletek alá a megfelelő molekulatömegeket és állítsd fel az arányokat. Pl.az első egyenletben:56g CaO-ból keletkezik 74 g Ca(OH)2
560 kg-ból X
x= 740 kg