Holnap írunk kémia témazárót ezt nem gyakoroltuk. Mi a megoldás?


1.) Számítsd ki, hogy 560kg égetett mészből hány kilogramm oltott mész keletkezik!


2.) Számítsd ki, hogy 280kg égetett mész előállításához hány kg mészkő szükséges!


2011. máj. 29. 10:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Először a nevezéktant ismételjük: égetett mész= CaO, oltott mész=Ca(OH)2, mészkő= CaCO3.

Majd felírjuk az egyenleteket:

1. CaO + H2O = Ca(OH)2

2. CaCO3 = CaO+CO2

Ezek után a matematika jut szóhoz; írd a képletek alá a megfelelő molekulatömegeket és állítsd fel az arányokat. Pl.az első egyenletben:56g CaO-ból keletkezik 74 g Ca(OH)2

560 kg-ból X

x= 740 kg

2011. máj. 29. 13:16