Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit tehetnék én a magyarság...

Mit tehetnék én a magyarság érdekében? -lent-

Figyelt kérdés

Történelemből az a feladat,hogy én,egyedül mit tehetek a magyarság érdekében,a magyarság megmaradásáért(erdélyi vagyok),2 példa kellene,de semmi sem jut az eszembe.

pl.barátnőm azt írta,hogy : ifjúsági műsorok szervezése,néptánc,meg hasonlók..

segítene nekem valaki?


2011. máj. 29. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Műveld magad, és a magyarság műveltebb lesz. Vigyázz az egészségedre, és a magyarság egészségesebb lesz. Légy boldog, és a magyarság boldogabb lesz.
2011. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Ha felnőtt leszel vállalj gyereket, és neveld őket a magyarság szellemében. Ennél többet nem nagyon tehetsz. Ja és sose szavazz balos pártra :-P
2011. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kallódó néprajzi emlékek megmentése:


Népszokások, nyelvjárások, sajátos beszédformák falvakban, vidéken (erről nem sokat tudok, sőt semmit)


Magyarral rokon kis nyelvek, népek, életük, nehézségeik megismerése (most éppen vogul nyelven tanulok, tényleg hasonlít, sőt egyes kiragadott szavak, sőt mondattöredékek akár magyarul és érthetőek lennének, persze maga egy teljes vogul mondat vagy szöveg már érthetetlen magyarul, sok az párezer év távolság). Egyébként a vogulok pusztulófélben vannak (olajkitermelés a földjeiken, a kultúrájuk elvesztése miatt meg az alkoholizmus is magas, mint a többi szibériai kisnépnél is)


Cigányság megismerése: Nagy Olga néprajzkutatónak sikerült a népmese keletkezését, az élő népmese átadásának, mesélésének hagyományait feljegyeznie erdélyi cigányoknál. Mivel egyes archaikus szokások még a cigányoknál maradtak meg, ezért ez a régi magyar népmese keletkezésének és mesélésének hagyományaira is fényt vethet, hiszen erről csak keveset tudunk.


[link]

2011. máj. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit tehetnél? Csak annyit hogy életed végéig magyar maradsz. Amihez rengeteg erőt kívánok!

Ápold a nyelvet, a kultúrát, emlékezz a magyarság múltjára. Csinálj bármit, aminek a legkisebb köze is van a magyarsághoz. Beszélgess magyarul, légy büszke rá!

2011. máj. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olvass magyar írókat, hallgass magyar zenét, beszélj szépen magyarul, és ne verd a melledet, mert kevés visszataszítóbb dolog van más népek szemében ennél.
2011. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szaporodj!
2011. máj. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!