Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a kovalens kötés apoláris molekulák között?

Figyelt kérdés

Kémia emelt érettségiben volt, hogy melyik nem igaz a kovalens kötésre, és azt írták, hogy az, hogy "apoláris kovalens kötés csak azonos molekulák között alakulhat ki."

Most ezt nem igazán értem.. mert a kovalens kötés lehet apoláris, ha azonos atomok között alakul ki, illetve egy molekula lehet apoláris, ha ugye a polaritásvektorok kioltják egymást, és az már különböző atomoknál is lehet.


Akkor ez elég érdekes.. vagy ezt én gondolom rosszul? Mert tanultam is ezt, és sok könyvben láttam, és azért lepődtem meg igazából...


2011. máj. 15. 13:01
 1/3 Silber ***** válasza:
Itt nem a kötéspolárosságról van szó, hanem arról, hogy molekulák között nem alakul ki kovalens kötés, révén az elsőrendű, erős kölcsönhatás. A másodrendűeket úgy is hívjuk hogy intermolekuláris (molekulák közti) kölcsönhatások. Csak ilyenek vannak jelen molekulák között.
2011. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én elemmolekulákra gondoltam.. De akkor ez mi?



A KOVALENS kötés: atomok között közös kötőelektronpárral kialakított kapcsolat


APOLÁRIS kovalens kötés: azonos atomok között közös kötőelektronpárral kialakított kapcsolat


POLÁRIS kovalens kötés:Különböző atomok között közös kötőelektronpárral kialakított kapcsolat


egyszerűen: közös elektronpárokkal kialakított kapcsolat.


A molekulák polaritását a kötések polaritása és a molekulák alakja (a molekulában az elektronpályák elhelyezkedése) együttesen határozza meg.

2011. máj. 15. 13:13
 3/3 Silber ***** válasza:

Nem értem mi a gondod. Szépen felsoroltál definíciókat, de ez nem jelent semmit.

Amit írtál, ott MOLEKULÁK, és nem ATOMOK közti kölcsönhatásról beszéltél. Molekulák között pedig nem lehet kovalens kötés, ezért hamis. Ha azt írtad volna, hogy "Apoláris kovalens kötés csak azonos ATOMOK között alakulhat ki", akkor lenne helyes.

2011. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!