Matematika,6. osztály. Hogy számítsam ki?


Színaranyból nem készítenek ékszert, mert az túlságosan lágy ahhoz, hogy tartósan viselhető legyen. Ezért, hogy keményebbé s egyben ellenállóbbá is tegyék, a színaranyhoz meghatározott százalékban más fémet adnak. A színaranytartalom határozza meg, hogy hány karátos az arany. Az ötvösök rendszerint 14 és 18 karátérték közötti arannyal dolgoznak; ezekben 14/24 és 18/24 tömegrész közötti arany van. De létezik pl. 22 karátos vagy 8 karátos arany is; ezek színaranytartalma 22/24, illetve 8/24 tömegrész.

Egy 18 karátos aranygyűrű tömegének hány százaléka színarany? Úgy dolgozz, hogy számításaid nyomon követhetők legyenek!


2011. máj. 10. 13:43
 1/3 anonim válasza:
jjááááááj!nekem is uyganez a feladatom.....netán nem járunk egy osztállyba?(ez vmi ementor lapos kompetenciafelmérő.....nemigaz?) =D
2011. máj. 10. 13:49
 2/3 anonim ***** válasza:

kifejteni nincs kedvem, remélem megértitek:


18 - 24

X - 100


18/24 = X/100


X = 18/24×100


X = 75%

2011. máj. 10. 14:08
 3/3 A kérdező kommentje:

IGEN, komp.

oké, köszi

2011. máj. 10. 14:11