Színaranyból nem készítenek ékszert, mert az túlságosan lágy ahhoz, hogy tartósan viselhető legyen. Ezért, hogy keményebbé s egyben ellenállóbbá is tegyék, a színaranyhoz meghatározott százalékban más fémet adnak. A színaranytartalom határozza meg, hogy hány karátos az arany. Az ötvösök rendszerint 14 és 18 karátérték közötti arannyal dolgoznak; ezekben 14/24 és 18/24 tömegrész közötti arany van. De létezik pl. 22 karátos vagy 8 karátos arany is; ezek színaranytartalma 22/24, illetve 8/24 tömegrész.
Egy 18 karátos aranygyűrű tömegének hány százaléka színarany? Úgy dolgozz, hogy számításaid nyomon követhetők legyenek!
2011. máj. 10. 13:43
1/3 anonim válasza:
jjááááááj!nekem is uyganez a feladatom.....netán nem járunk egy osztállyba?(ez vmi ementor lapos kompetenciafelmérő.....nemigaz?) =D
2/3 anonim válasza:
kifejteni nincs kedvem, remélem megértitek:
18 - 24
X - 100
18/24 = X/100
X = 18/24×100
X = 75%
3/3 A kérdező kommentje:
IGEN, komp.
oké, köszi
2011. máj. 10. 14:11