Matek- egy anya 20 évvel idősebb a fiánál?


Egy anya 20 évvel idősebb a fiánál. Két év múlva kétszer annyi idős lesz, mint a fia. Hány éves

most az anya?


2011. máj. 9. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
38
2011. máj. 9. 20:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Most:


Anya életkora: x + 20

Fiú életkora: x


Két év múlva:


Anya életkora: x + 20 + 2

Fiú életkora: x + 2, és ez 2x annyi, mint az anya életkora, vagyis:


x+20+2 = 2*(x+2), ebből:

x = 18,

az anya mostani életkora: x + 20 = 18 + 20 = 38

2011. máj. 9. 20:47
 3/3 A kérdező kommentje:
áá köszönöm!
2011. máj. 9. 21:01