Egy anya 20 évvel idősebb a fiánál. Két év múlva kétszer annyi idős lesz, mint a fia. Hány éves
most az anya?
2011. máj. 9. 20:37
2/3 anonim válasza:
Most:
Anya életkora: x + 20
Fiú életkora: x
Két év múlva:
Anya életkora: x + 20 + 2
Fiú életkora: x + 2, és ez 2x annyi, mint az anya életkora, vagyis:
x+20+2 = 2*(x+2), ebből:
x = 18,
az anya mostani életkora: x + 20 = 18 + 20 = 38
3/3 A kérdező kommentje:
áá köszönöm!
2011. máj. 9. 21:01