Jó matekos tudna segíteni? 1, egy versenyen 12-en vesznek részt. A, hányféleképpen alakulhat ki a végső sorrend, ha csak az első hármat rangsorolják?


b, ha ez a verseny selejtező, s hatan kerülhetnek a döntőbe, akkor ez hányféleképpen történhet meg?

2, Egy mértani sorozat és egy számtani sorozat első tagja 2. A mértani sorozat 3., illetve 5. tagja a számtani sorozat2., illetve 11. tagjával egyenlő. Mekkora a mértani sorozat 2004. tagja?


2009. márc. 9. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

az első:

a) 12*11*10= 1320 féleképpen

b)12*11*10*9*8*7=665280 féleképpen


a másodikat nem tudom, az emelt szintű:)

2009. márc. 9. 20:10
 2/2 anonim ***** válasza:
68%

az első b válasza nem jó, mert ha selejtező, akkor mindegy, hogy az a 6 milyen sorrendben van, azért az általa írt eredmény még el kell osztani azzal, hogy a 6 továbbjutó hányféle sorrendben jöhet ki.

helyesen:

12x11x10x9x8x7/(6x5x4x3x2x1)= 924


----O----


számtani sorozat:

a(n)=a(1)+(n-1)*d

mértani sorozat:

b(n)=b(1)*q^(n-1) n>1


amit tudunk

a(1)=b(1)=2


b(3)=a(2)

b(5)=a(11)


ebbe be kell helyettesíteni, van két ismeretlen (d és q), meg két egyenlet, a dolog megoldható. hajrá!

2009. márc. 10. 13:18