[link]
2009. márc. 8. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A másodikban próbálgattam a számokat : 15*16 lett az eredmény
2009. márc. 8. 23:28
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Az elsőt tudod?:)
2009. márc. 8. 23:31
 3/6 anonim ***** válasza:

T = 192 cm2 = a*b

K = 56 cm = 2 (a+b ), tehát : a+b = 28.

így : a = 28- b és b = 28-a


olyan szám kell, ami összege 28. 12*16 az ilyen és az lesz 192 ...ez tuti...

de nem jövök rá hogyan pedig már ezen gondolkodom egy ideje:S

2009. márc. 8. 23:42
 4/6 anonim ***** válasza:
másodfokut is belevettem, de nem is egész szám jött ki....
2009. márc. 8. 23:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2009. márc. 8. 23:53
 6/6 anonim válasza:
100%

Egyenletrendszert kell felírni mind a kettőhöz:


1.)


a*b = 192 ---> a = 192/b


2*(a+b) = 56 ---> 2*(192/b + b) = 56


Kijön a másodfokú egyenlet:


2*b^2 - 56*b + 384 = 0, a megoldásai: 16 és 12.


Vagyis: egyik megoldás: a = 16, b = 12


másik megoldás: a = 12, b = 16


2.)


Ugyanaz, mint az előző:


x*y = 240 ---> x = 240/y

x+y = 31 ---> 240/y + y = 31


Kijön a másodfokú egyenlet:


y^2 - 31*y + 240 = 0, a megoldásai: 16 és 15

2009. márc. 9. 10:30