Matematika és Fizika 7. o valaki segítene?


Fizika: 1. Melyik víznek nagyobb a belső energiája? Miért? a, A 40C-fokos 1 kg víznek vagy a 40C-fokos 4kg víznek. b,A 20C-fokos 2 kg víznek vagy a 80C-fokos 2 kg víznek?

2. Mit jelent az, hogy a cukor fajhője 1,2 kJ/kg*C

3.Nevezz meg a gyakorlati életből olyan folyamatokat, jelenségeket, melyek a belső energia növelésével járnak.


Matek.

1. Csomagolásnál 3 dobozban helyeztük el a könyveinket. Az elsőben kétszer annyi van mint a másodikban és 15-tel több, mint a harmadikban. Ha az elsőből kiveszünk annyi könyvet, mint amennyi a második és a harmadik dobozban lévő könyvek összegének 61%-a akkor az első dobozban nem marad könyv. Hány könyv volt az egyes dobozokban? Hány könyv volt összesen? (Egyenlettel kell megoldani. Légyszi írd le, hogy hogyan számoltad ki. Hogyan jött ki az eredmény.)


2011. máj. 1. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A matek példát lehet 3 ismeretlenes egyenlettel? Vagy ezt még nem tanultátok?
2011. máj. 1. 14:23
 2/7 anonim ***** válasza:

A matek példához

Biztos jók a számok a példában vagy én gondolkodom rosszul?


Legyen az első dobozban: x

"...Az elsőben kétszer annyi van mint a másodikban..."

Akkor a másodikban van: x/2

"...és (az elsőben) 15-tel több, mint a harmadikban."

Tehát a harmadikban van: x - 15


A második és harmadikban levők összegének 61%-a

(x/2 + x - 15)*61/100


ezt levonva x-ből kiürül az első doboz

x - (x/2 + x - 15)*61/100 = 0


Mindkét oldalt 100-zal szorozva

100x - (x/2 + x - 15)*61 = 0

A zárójelben összevonva és 2-vel szorozva mindkét oldalt

200x - (3x - 30)*61 = 0

200x - 183x + 1830 = 0

17x + 1830 = 0


Ebből az x nem egész szám, ráadásul negatív is.


Most akkor mi van?

2011. máj. 1. 16:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem jól írtam be itt van: [link]
2011. máj. 1. 17:04
 4/7 A kérdező kommentje:
bocsánat tényleg nem én írtam jól 60%
2011. máj. 1. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:

1.

Fizikához: annál több a test belső energiája minél nagyobb a tömege + hőmérséklete szal:

a 40 fokos 4kilós és a 80 fokos 2 kilós a nagyobb


2. 1kg cukor 1 fokos hőmérsékletváltoztatásához 1.2 kj energia kell


3.pl. vizet forralsz

2011. máj. 1. 17:09
 6/7 anonim ***** válasza:
60%-al 'x' már kerek szám, de még mindig negatív. :-(
2011. máj. 1. 18:13
 7/7 A kérdező kommentje:
ma volt matek és az a megoldás, hogy nincs megoldás =(!!
2011. máj. 2. 18:23