Egy egyenlő szárú, felül derékszögű,60 cm alapú háromszögnek hogyan számoljam ki az oldalhosszát?

2011. ápr. 22. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Pithagorasz tétel. A két befogó ugyanakkora (valami x), az átfogó meg 60, behelyettesítesz, megvagy.
2011. ápr. 22. 10:59
 2/2 anonim ***** válasza:

x^2+ˇx^2=60^2

2x^2=3600

x^2=gyök alatt 1800= 42,42

2011. ápr. 22. 13:16