2011. ápr. 22. 10:25
1/2 anonim válasza:
Pithagorasz tétel. A két befogó ugyanakkora (valami x), az átfogó meg 60, behelyettesítesz, megvagy.
2/2 anonim válasza:
x^2+ˇx^2=60^2
2x^2=3600
x^2=gyök alatt 1800= 42,42