Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a véleményed erről a versről?

Mi a véleményed erről a versről?

Figyelt kérdés

Jön a nyár

Sok madár

Repdes fel, s alá

És oly' vidám


Süt a nap

ragyogó

Az én szívem

Tátongó


Az emberek vidámak

Örülnek a napnak

Holott múló tünemény ez

Ami az tél hamar befejez


2011. ápr. 20. 21:26
 1/6 anonim válasza:

1. nem rímel

2. nem szép

3. nincs ritmusa

4. uncsi

5. közhelyes


de amúgy yo

2011. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
verset csinálni kicsit összetettebb, mint pár egymásra úgy-ahogy rímelő szóval néhány sort befejezni...
2011. ápr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy más is szereti a verseket, sajnos elég kevesen vagyunk. Még itt-ott csiszolj rajta, én ilyet sem tudnék irni, úgyhogy ne keseredj el.

Egyik kolléganőm rockénekesnő is egyben, pár hete elém tett, egy dalt amit előző estétől irogatott, kérte hogy az utolsó két versszakot irjuk át. Úgy hogy ne aggódj, ritkán jön az ihlet csak úgy, meg kell érte dolgozni.

2011. ápr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem kell bele egy kis dinamizmus.És nem rimmel.De hogy jó vers legyen az eredmény egy kis ihletet is kell tenni és művészi jelzőket. Ha éerted miről beszélek.
2011. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy nem rímel, mert a teljesen rímtelen vers is vers. Az a baj, hogy egy rendben lévő rím (nyár/madár) után egy nagyon elrontott (alá/vidám) következik.

Egyébként nem rossz. Alsós vagy még?

2011. ápr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nagyon nem egységes. Legalább a szótagszám legyen meg! ha csak körülbelül is... A téma jó lenne, de nekem túlságosan semmitmondó. Egy vers akkor jó, ha az olvasóban valamit kivált. Hát ez az abszolút semmi...
2011. ápr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!