2011. ápr. 19. 18:56
2/5 A kérdező kommentje:
és mogosztadnád h ez h derült ki?
2011. ápr. 19. 19:08
3/5 anonim válasza:
Tényleg nincs rajta, de messze sincs :)
Gondolkodj!
4/5 anonim válasza:
(x-u)^2 + (y-v)^2 = r^2
ide behelyettesítesz..
x:-2
y:-2
r:18
u:-2
v:3
5/5 anonim válasza:
úgy jött ki, hogy beírtam a kör egyenletét egy programba, és megnéztem, hogy a -2-2-n átmegy-e.
amúgy a köröcskéd egyenlete:
(x-2)^2+(y+3)^2=18
Beírod x és y helyére a -2-őt. Ha nem lesz egyenlő az egyenlet bal oldala 18-cal, akkor nincs rajta. Nem lesz egyenlő :)