Rajta van e a P (-2;-2) pont az O (2;-3) középpontú, gyök18 egység sugarú körön?

2011. ápr. 19. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
nincs rajta, de majdnem!
2011. ápr. 19. 19:06
 2/5 A kérdező kommentje:
és mogosztadnád h ez h derült ki?
2011. ápr. 19. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs rajta, de messze sincs :)

Gondolkodj!

2011. ápr. 19. 19:10
 4/5 anonim ***** válasza:

(x-u)^2 + (y-v)^2 = r^2


ide behelyettesítesz..

x:-2

y:-2

r:18

u:-2

v:3

2011. ápr. 19. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:

úgy jött ki, hogy beírtam a kör egyenletét egy programba, és megnéztem, hogy a -2-2-n átmegy-e.

amúgy a köröcskéd egyenlete:

(x-2)^2+(y+3)^2=18

Beírod x és y helyére a -2-őt. Ha nem lesz egyenlő az egyenlet bal oldala 18-cal, akkor nincs rajta. Nem lesz egyenlő :)

2011. ápr. 19. 19:21