Matematikai (mérlegelves) egyenletek-be (6-os általános) segí'tse'tek?


g+108=5-g

7×h-20=3×h

48-i=25-i


2011. ápr. 19. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

g+108=5-g /+g

2g+108=5 /-108

2g=-103 / :2

g=-51,5



7×h-20=3×h /+20

7h=3h+20 /-3h

4h=20 /:4

h=5

2011. ápr. 19. 14:19
 2/6 A kérdező kommentje:
bocsi ,de a elsőbe ott a végén az nem 5-g hanem 5×g
2011. ápr. 19. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:

g+108=5xg /-g

108=4g /:4

27=g

2011. ápr. 19. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Az utolsót tutira jól írtad?
2011. ápr. 19. 14:33
 5/6 A kérdező kommentje:
igen 110% h jó
2011. ápr. 19. 14:42
 6/6 anonim ***** válasza:

A mérlegelvnek a lényegét kellene megértened. Különben semmit sem ér, ah itt valaki megoldja helyetted a házit.


A lényeg, ami miatt "mérleg"-nek hívják, hogy amilyen műveletet végzek az egyik oldalon, ugyanazt végzem a másikon is. A cél mindig az, hogy az összes ismeretlen egy oldalra kerüljön, és ne legyen mellette más szám.

Ha az egyik oldalról el akarod tüntetni az egyik kifejezést, akkor ellentétes műveletet kell végezned, mint ami az egyenletben szerepel. Például az elsőben, ha mindkét oldalhoz hozzáadsz g-t, akkor a bal oldalon 2 lesz belőle, a jobb oldalon meg eltűnik.

2011. ápr. 19. 14:57