Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Degresszív értékcsökkenés...

Degresszív értékcsökkenés nettó érték alapján (számvitel)? Fontos!

Figyelt kérdés

Nem tudom sajnos megoldani az alábbi feladatot és nem is értem, hogy hogyan kellene kiszámolni :)


Műszaki berendezés bekerülési értéke: 2,5 M Ft

Maradványértéke: 0,5 M Ft

aktiválás időpontja: jan. 1.

hasznos élettartam: 4 év


A kitöltendő táblázat fejléce:

Évek - Bekerülési érték - ÉCS alap - Tárgyévi ÉCS - HÉCS - Nettó érték



Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni, mert néhány nap múlva vizsgázom és nagyon nem értem ezt a feladatot :(


2011. ápr. 9. 19:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem :)

Örömöd örömére felbontok egy sört :D

2011. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Elnézést, még egy kérdést, ha megengedsz:

Az első évben az ÉCS alap nem a B és az M különbözete? Az összes többi számolási típusnál mindig így kellett.

2011. ápr. 9. 20:43
 13/20 A kérdező kommentje:
Azt már alig merem elmondani, hogy ezek szerint tíz évvel vagyok idősebb nálad és alig értem a tárgyat :)
2011. ápr. 9. 20:44
 14/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk részemről nem volt egy bölcs döntés, hogy full humán beállítottsággal (irodalom, történelem, nyelvek tanulás nélkül ragadtak) gazdasági szakra jelentkeztem... Matek szigorlaton hatszor voltam, végül dékáni kegyelemmel átrugdostak, mert mindig 1-2 pont választott el a kettestől...
2011. ápr. 9. 20:46
 15/20 anonim ***** válasza:

20:43


Nem az a számítási mód csak a lineáris és a degresszív évente csökkenő abszolút érték (fogalmam sincs, h mi az) módszer esetén van. Legalább is a word dokumentum, amit találtam az interneten, ezt írja.


Ja, am itt a link: www.freeweb.hu/p70merlegkepes/11_amortizacio_elszamolasa.doc

2011. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem nagy cucc, én meg irodalomból vagyok sík hülye, ráadásul úgy megyek mérnöki pályára, hogy fizikát csak egy évig tanultam középiskolában, szal lesz mit bepótolnom :)


Az átrugdosásról meg csak annyit, hogy azt nem kérdezik, hogy hanyadjára, meg hogyan szerezted meg a diplomát, a lényeg, hogy megvan, és el tudsz helyezkedni vele. :)

2011. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Sok sikert az államvizsgához (asszem az van diploma előtt) :)
2011. ápr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, itt tényleg érthetően leírják. Nem tudom, ezt hogy nem találtam meg, amikor keresgéltem a neten.
2011. ápr. 9. 20:59
 19/20 A kérdező kommentje:

Először a számvitel vizsga legyen meg :) Évek óta kivágnak a vizsgáról, a többit megcsináltam, ezzel szenvedek, de talán most...

Ha bármilyen nem természettudományos kérdésben segítségre van szükséged, nyugodtan keress meg! Ezek után bármit kérhetsz :)

2011. ápr. 9. 21:05
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy, akkor beérem azzal, ha meghívsz egy korsó csapolt sörre :D


Ha nem, akkor küldj egy üres mailt, hogy tudjam a e-mail címed, és ha van valami irodalommal kapcsolatos dilemmám, vagy hasonló, akkor rádírok, hátha tudsz segíteni :)

2011. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!