azt irja használjuk az E=mc2 összefüggést. a végeredmény a könyv szerint delta m= 2,53x10*11 kg/min
LÉGYSZÍVES SEGÍTSÉG !
AKI MEGMONDJA HOGY KÉNE NEKIÁLLNI? AZT FELPONTOZOM, UTÁNAKERESEK A VÁLASZAINAK, ÉS AZT IS FELPONTOZOM.
köszönöm
2011. ápr. 6. 20:02
1/2 anonim válasza:
3.8*10^26 W teljesítmény azt jelenti, hogy másodpercenként 3,8*10^26J energiát ad le.
E=mc^2 képlet ugye azt mondja, hogy az energia egyenes arányban van a tömeggel [ és fordítva],
Itt a kisugárzott energia az E. c Ugye a fény sebessége ( kb. 3*10^8 m/s).
Ha a képletből kifejezed a tömeget,
m=E/c^2
A Nap általá sugárzott energia egy perc alatt az 60 * 3,8*10^26 [ Ugye ha 1 mp alatt, amennyit írtál akkor 60 mp alatt 60-szor annyi].
m=E/c^2=60*3,8*10^26/(3*10^8)^2=2,53*10^11
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
mennek a zöld kezek
:)
2011. ápr. 6. 20:55