A Nap teljes sugárzásának teljesítménye3,8x10*26 W Percenként mennyivel csökken a Nap tömege a sugárzása miatt?


azt irja használjuk az E=mc2 összefüggést. a végeredmény a könyv szerint delta m= 2,53x10*11 kg/min



LÉGYSZÍVES SEGÍTSÉG !

AKI MEGMONDJA HOGY KÉNE NEKIÁLLNI? AZT FELPONTOZOM, UTÁNAKERESEK A VÁLASZAINAK, ÉS AZT IS FELPONTOZOM.

köszönöm


2011. ápr. 6. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

3.8*10^26 W teljesítmény azt jelenti, hogy másodpercenként 3,8*10^26J energiát ad le.


E=mc^2 képlet ugye azt mondja, hogy az energia egyenes arányban van a tömeggel [ és fordítva],


Itt a kisugárzott energia az E. c Ugye a fény sebessége ( kb. 3*10^8 m/s).

Ha a képletből kifejezed a tömeget,

m=E/c^2


A Nap általá sugárzott energia egy perc alatt az 60 * 3,8*10^26 [ Ugye ha 1 mp alatt, amennyit írtál akkor 60 mp alatt 60-szor annyi].


m=E/c^2=60*3,8*10^26/(3*10^8)^2=2,53*10^11

2011. ápr. 6. 20:27
 2/2 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm

mennek a zöld kezek

:)

2011. ápr. 6. 20:55