250 db könyvből 50 db hibás. Kiválasztunk a 250ből 35-öt. Mennyi az esélye, hogy 10 hibás lesz közte?

2011. ápr. 3. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Az összes kiválasztás: 6,477* 10^42

Az, hogy pont 10 hibás lesz:

200 alatt a 25 = 4,5217 * 10^31

*

50 alatt a 10 = 1,0272*10ˇ10


Tehát összesen 4,6448 * 10^41 lehetőség van arra, hogy úgy válassz hogy 10 hibás


Ezt elosztod az összes lehetőséggel az eredmény:


0,0688 = 6,8%

2011. ápr. 3. 18:38
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:


Röviden:


Összes lehetőség: 250 alatt a 35

Feltételnek megfelelő 200 alatt a 25 * 50 alatt a 10


Összevonva: (200 alatt a 25 * 50 alatt a 10 ) / 250 alatt a 35

2011. ápr. 3. 18:40
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És azt,hogy oldom meg ha visszatevéses mintavétellel és visszatevés nélkül kérdezi?
2011. ápr. 3. 18:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez ugye a visszatevés nélküli. Ha visszatevéses:


200 ból választasz 35öt. 200^25-en

50 ből választasz 10 et 50^10-en

Kettő szorzata: 200^25*50^10 = 3,2768 * 10^74


Az összes lehetőség 250^35= 8,4703*10^83


Kettő szorzat hányadosa: 3,8685 * 10^(-10)


Ez nem teljesen biztos ne haragudj, kicsit rég volt már ez nekem :)

2011. ápr. 3. 18:51