25kg első osztályú és 10kg másodosztályú almáért összesen 14,85 €-t fizettünk.Mennyibe került 1 kg első osztályú,illetve 1kg másogosztályú alma,ha a másodosztályú alma ára 80 százaléka az első osztályú árának?
Köszönöm szépen a segítséget a válaszolóknak!!!
2011. ápr. 3. 15:26
1/4 anonim válasza:
25*x + 10 * x * 0.8 = 14,85
33x = 14,85
x = 0,45
elso osztalyu: 45 cent, masodosztalyu 36 cent
2/4 anonim válasza:
Így van! Kiegészíteném annyival, hogy a 0,45*0,8=0,36
0,36x10 (mert 10 kg a másod osztályú) = 3,6
(0,45x25)+3,6=14,85
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)
2011. ápr. 3. 15:42