Ha lehet létszi részletesen hogy fokozatosan hogy kel kiszámitani és az eredményt is:D:D:D köszönöm előre is:D:D2011. ápr. 1. 18:36
1/6 anonim válasza:
1. Neked nem fájt, amikor leírtad, hogy "elytünk"? Mert nekem igen.
2. Energiaváltozás egybeírandó.
3. Légyszi, nem létszi. A szó eredete a legyél szíves kifejezés.
4. Kell két l.
5. Amelyet.
6. Energivaváltozás itt: energia fent - energia lent. Energia fent: potenciális energia, m*g*h. h1 = 5m, h2=0m.
2/6 A kérdező kommentje:
Köszi hogy kijavitottál de nekem a rendes válaszkéne
2011. ápr. 2. 10:14
3/6 anonim válasza:
10Joule... csak összekell szorozni : m x h = W
m=tömeg
h=magasság
bb
4/6 anonim válasza:
Rendes választ is adtam, épp csak az eredményt nem írtam le. De annyia eszed sincs, hogy észrevedd.
5/6 A kérdező kommentje:
szóval m*h=W 2*5=10 és tovább??:D:D
2011. ápr. 3. 14:34
6/6 anonim válasza:
mi tovább?? :) 10J az energiaváltozása annak a 2kg tömegű testnek. ennyi volt a kérdésed..