Mennyi az energia változása annak a 2kg tömegű testnek amellyet 5m-er magasból elytünk le? W=deltaE

Ha lehet létszi részletesen hogy fokozatosan hogy kel kiszámitani és az eredményt is:D:D:D köszönöm előre is:D:D
2011. ápr. 1. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

1. Neked nem fájt, amikor leírtad, hogy "elytünk"? Mert nekem igen.

2. Energiaváltozás egybeírandó.

3. Légyszi, nem létszi. A szó eredete a legyél szíves kifejezés.

4. Kell két l.

5. Amelyet.

6. Energivaváltozás itt: energia fent - energia lent. Energia fent: potenciális energia, m*g*h. h1 = 5m, h2=0m.

2011. ápr. 1. 19:02
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi hogy kijavitottál de nekem a rendes válaszkéne
2011. ápr. 2. 10:14
 3/6 anonim válasza:

10Joule... csak összekell szorozni : m x h = W

m=tömeg

h=magasság

bb

2011. ápr. 2. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Rendes választ is adtam, épp csak az eredményt nem írtam le. De annyia eszed sincs, hogy észrevedd.
2011. ápr. 2. 13:51
 5/6 A kérdező kommentje:
szóval m*h=W 2*5=10 és tovább??:D:D
2011. ápr. 3. 14:34
 6/6 anonim válasza:
mi tovább?? :) 10J az energiaváltozása annak a 2kg tömegű testnek. ennyi volt a kérdésed..
2011. ápr. 3. 16:10