Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A lineáris függvényhez szeretn...

A lineáris függvényhez szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

a kérdés angolul van,/volt. szóval én lefordítottam ahogy tudtam, remélem megértitek :) abban kéne segíteni, hogy feladatonként elmagyarázni, hogy mit kell csinálni és hogyan. nem csak a kiszámolásban hanem ábrázolni is .. előre is köszi


1,

találd meg a "lejtőn" azt a vonalat amely átmegy a pontokon :::::: (3,-5) és (4,-9)


2,

adja meg a "lejtőn" ,m, és az y-metszetet ,b, az egyes egyenlet::::: y=3x+5


3,

átrendezéshez minden egyenlet szabványtól a "lejtőn" es y-metszéspont formájában vonal egyenlet::: 3x+2y+7=0


4,

átrendezéshez minden egyenlet meredekségéhez és y-metszet formának a formanyomtatványt a sor egyenlet:

y=3x-5



a kérdésekért tényleg ne hari, ennél jobban nem tudtam lefordítani!


2011. márc. 25. 06:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Kéttannyelvűbe jársz? Am segítenék, de nem teljesen értem a feladatot, így inkább hagyom... :)
2011. márc. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg leírnád eredetiben is a kérdést? Gyanúm szerint a lejtő talán a koordinátaredszert, vagy egy egyenest jelenthet?
2011. márc. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Írd le angolul, mert magyarul így nincs értelmük.

Fordítóprogram csinálta???

2011. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jársz, ha angolul leírod a kérdéseket, mert ebből nem lehet rájönni, hogy mi volt a feladat. Az elsőt még értem, fel kell írni az egyenest. Ha egyszerű módszerrel akarom felírni, akkor (3;-5) (4;-9) tehát ha egyet lépek jobbra, 4-et lépek lefelé, ez azt jelenti, hogy a meredeksége -4.

y = -4x+b már csak a b-t kell kiszámolni. Mivel 3-ban -5, ezért -5 = -4*3+b Innen b = 7 = b

tehát az egyenesed: y = -4x+7

persze koordinátageometriában van képlet az egyenes egyenletének felírására 2 pontból, ha középiskola 11.osztályos vagy, akkor nézd meg azt. Amit én írtam, az inkább általános iskolásoknak szól.

2011. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!