Mennyit rakott át a segédmunkás?


Egy csigán átvetett kötélen két egyforma veder lóg. A kettő eggyüt 60kg. 24m.ről 8 secundummal ér le.

A segédmunkás egyik vederből áttrak egy majteres kanállal. Mennyit rakott át a segédmunkás?

vm olyan néztem h 10m/s..ugye a gravitáció meg vm iléyesmire gondoltam a=m1+m2/m1+m2*g

de hát semmire nem mek vele vk sos:S


2011. márc. 22. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Majd ha értelmesen leírod a feladatot, meg a kérdést akkor talán segít valaki.
2011. márc. 22. 20:02
 2/6 Silber ***** válasza:

Alapesetben, amikor még nem rakott át, akkor 60 kg a rendszer, 24m magas, és 8s alatt ér le.

Viszont nincs semmi infónk az átrakás utánra. Melyikből melyikbe, és milyen paraméterek változtak? Ezeket kihagytad.

2011. márc. 22. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:

"...átrak egy majteres kanállal. Mennyit rak át?"

A válasz:

egy majteres kanájjal. :)

2011. márc. 22. 21:57
 4/6 A kérdező kommentje:

(jah bocs elírtam hogy) "egyensúlyban így 60kg.

tehát 30-30kg.ezután a segédmunkás áttesz egy majteros kanállal így 24m ről 8 secundummal ér le az egyik veder."

2011. márc. 23. 16:57
 5/6 anonim válasza:
"veder", "majter" :-)) ez kurv@ jó!!
2011. ápr. 1. 22:32
 6/6 anonim ***** válasza:

A rendszert a két test tömegkülönbsége mozgatja, tehát:


(M-m)g=(M+m)a

(Ahol M=m0+dm; m0=60kg, dm - az áttett tömeg;

és m=m0-dm)


Továbbá a négyzetes uttörvényből: a=2h/t^2.


Ezekből azt kapod hogy:


dm=m0*h/g*t^2. Tehát: dm=2.25kg.

2011. ápr. 2. 18:55