2011. márc. 22. 16:57
1/2 anonim válasza:
20 kg = 20.000 g
térfogat = tömeg / sűrűség
Így tehát 20 kg ólom térfogata: 20000g / (11,38 g/cm3) = 1757,47 cm3
A gömb térfogata: V = 4/3 * r^3 * pi
Így ha r = 5cm, akkor V = 4/3 * 125 cm3 * pi = 523,6 cm3
a kettőt el kell osztani egymással: 1757,47 cm3 / 523,6 cm3 = 3,009, tehát 3 golyócska készíthető (és marad egy kevéske anyagunk)
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! ^^
2011. márc. 22. 17:56