Hány 5 cm sugarú gömb önthető 20kg ólomból? (ólom sűrűsége=11,38 g/cm a harmadikon)

2011. márc. 22. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

20 kg = 20.000 g

térfogat = tömeg / sűrűség

Így tehát 20 kg ólom térfogata: 20000g / (11,38 g/cm3) = 1757,47 cm3

A gömb térfogata: V = 4/3 * r^3 * pi

Így ha r = 5cm, akkor V = 4/3 * 125 cm3 * pi = 523,6 cm3

a kettőt el kell osztani egymással: 1757,47 cm3 / 523,6 cm3 = 3,009, tehát 3 golyócska készíthető (és marad egy kevéske anyagunk)

2011. márc. 22. 17:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! ^^
2011. márc. 22. 17:56