Hany óra van akkor, ha az aznap eltelt idő a hátralevő idő 7/9-ed része?

2011. márc. 22. 07:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen x óra most. Ekkor x = (24-x)*7/9 hiszen, a hátralévő idő a napból 24óra - ahány óra van most.

9x = (24-x)*7

9x = 168 - 7x

16x = 168

x = 10,5


Tehát fél 10:30, azaz fél 11 van :)

2011. márc. 22. 09:46
 2/3 anonim ***** válasza:

ELTELT IDŐ: X

HÁTRALEVŐ IDŐ: 24-X


X= (24-X)/7/9 ezt kell megoldani.

2011. márc. 22. 09:52
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. márc. 22. 10:34