2011. márc. 22. 07:31
1/3 anonim válasza:
Legyen x óra most. Ekkor x = (24-x)*7/9 hiszen, a hátralévő idő a napból 24óra - ahány óra van most.
9x = (24-x)*7
9x = 168 - 7x
16x = 168
x = 10,5
Tehát fél 10:30, azaz fél 11 van :)
2/3 anonim válasza:
ELTELT IDŐ: X
HÁTRALEVŐ IDŐ: 24-X
X= (24-X)/7/9 ezt kell megoldani.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. márc. 22. 10:34