Mi a megoldása ennek a matek példának?


egy egyenlő szárú 3szög alapjának és szárának aránya 2:3.Mekkorák a 3szög oldalai,ha kerülete 49cm?

lécci a megoldás menetét is irjátok le.

amugy nem innen akarok házit irni,csak ez az utolsó feladat,és ha egy nincs kész akkor is 1kapunk.Én pedig ezt nem értem:(

köszönöm szépen!

14/L


2009. febr. 23. 18:39
 1/1 anonim ***** válasza:

az alapja 2x, a szárai pedig 3x- 3x

mivel ez az arány

K = 49 cm

49 cm = 8x /÷ 8

6,125 = x

alap = 2 x = 2*6,125 = 12,25 cm

szára = 3 x = 3*6,125 = 18, 375 cm

ellenőrzés

K = alap+ 2* szár

K = 12,25 + 2* 18,375

K = 12,25 + 36,75

K = 49 cm

2009. febr. 23. 18:52