egy egyenlő szárú 3szög alapjának és szárának aránya 2:3.Mekkorák a 3szög oldalai,ha kerülete 49cm?
lécci a megoldás menetét is irjátok le.
amugy nem innen akarok házit irni,csak ez az utolsó feladat,és ha egy nincs kész akkor is 1kapunk.Én pedig ezt nem értem:(
köszönöm szépen!
14/L
2009. febr. 23. 18:39
1/1 anonim válasza:
az alapja 2x, a szárai pedig 3x- 3x
mivel ez az arány
K = 49 cm
49 cm = 8x /÷ 8
6,125 = x
alap = 2 x = 2*6,125 = 12,25 cm
szára = 3 x = 3*6,125 = 18, 375 cm
ellenőrzés
K = alap+ 2* szár
K = 12,25 + 2* 18,375
K = 12,25 + 36,75
K = 49 cm