Kérlek valaki segítsen! Nagyon fontos!2011. márc. 16. 16:54
1/2 anonim válasza:
A muskátli 250Ft, a petúnia 160Ft, 4000Ft-ért 16db muskátlit, vagy 25 db petúniát tud venni.
Remélem elég a válasz mert nem tudom szépen levezetni:)
2/2 anonim válasza:
Legyen
n - a muskátlik száma
x - egy muskátli ára
S = 4000 Ft a vásárlásra fordítható összeg
Ekkor a
n darab x árú muskátli 4000 Ft lenne
de ugyanennyi kerül
n + 9 darab x - 90 árú petúnia is
vagyis írható
n*x = 4000
(n + 9)(x - 90) = n*x
Két egyenlet, 2 ismeretlen, szerintem nem lehet probléma.
Ha mégis, írj nyugodtan.