Eszter 4000Ft-ért virágpalántákat vásárol. Ha a darabonként 90Ft-al olcsóbb petúniát választja 9-cel többet tud megvenni, mint a drágább muskátliból Mennyibe kerül a muskátlipalánta és hány darabot tud venni a pénzből?

Kérlek valaki segítsen! Nagyon fontos!
2011. márc. 16. 16:54
 1/2 anonim válasza:

A muskátli 250Ft, a petúnia 160Ft, 4000Ft-ért 16db muskátlit, vagy 25 db petúniát tud venni.

Remélem elég a válasz mert nem tudom szépen levezetni:)

2011. márc. 16. 17:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyen

n - a muskátlik száma

x - egy muskátli ára

S = 4000 Ft a vásárlásra fordítható összeg


Ekkor a

n darab x árú muskátli 4000 Ft lenne

de ugyanennyi kerül

n + 9 darab x - 90 árú petúnia is


vagyis írható

n*x = 4000

(n + 9)(x - 90) = n*x


Két egyenlet, 2 ismeretlen, szerintem nem lehet probléma.

Ha mégis, írj nyugodtan.

2011. márc. 17. 01:17