Két kérdésem is lenne és egyik jobban megkavar, mint a másik...
1, lg(2x-3)-lg(x+1)=lg(1/2)
2, lg2+lg(4^x +9)=1+lg(2^x +1)
Előre is köszi!
2011. márc. 14. 14:33
1/3 DudoloPocok válasza:
1, lg(2x-3)-lg(x+1)=lg(1/2)
lg((2x-3)/(x+1))=lg(1/2)
(2x-3)/(x+1)=1/2
x=7/3
2/3 DudoloPocok válasza:
2, lg2+lg(4^x +9)=1+lg(2^x +1)
lg2+lg(4^x +9)-lg(2^x +1) =1
lg(2*(4^x +9)/(2^x +1))=1
(2*(4^x +9)/(2^x +1)=10
2^x=a
2*(a^2+9)/(a+1)=10
2*a^2-10a+8=0
a1=4
a2=1
2^x=4=2^2 x1=2
2^x=1=2^0 x2=0
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) ! Sokat segítettél és meg is értettem!
2011. márc. 14. 21:19