Szvandaaa kérdése:

Logaritmus. Ezt hogyan kell kiszámolni?


Két kérdésem is lenne és egyik jobban megkavar, mint a másik...


1, lg(2x-3)-lg(x+1)=lg(1/2)

2, lg2+lg(4^x +9)=1+lg(2^x +1)


Előre is köszi!


2011. márc. 14. 14:33
 1/3 DudoloPocok ***** válasza:

1, lg(2x-3)-lg(x+1)=lg(1/2)


lg((2x-3)/(x+1))=lg(1/2)


(2x-3)/(x+1)=1/2


x=7/3

2011. márc. 14. 19:22
 2/3 DudoloPocok ***** válasza:

2, lg2+lg(4^x +9)=1+lg(2^x +1)


lg2+lg(4^x +9)-lg(2^x +1) =1

lg(2*(4^x +9)/(2^x +1))=1


(2*(4^x +9)/(2^x +1)=10


2^x=a


2*(a^2+9)/(a+1)=10

2*a^2-10a+8=0


a1=4

a2=1


2^x=4=2^2 x1=2

2^x=1=2^0 x2=0

2011. márc. 14. 19:28
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) ! Sokat segítettél és meg is értettem!
2011. márc. 14. 21:19