Fizika házi. Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?


Egy m=20kg tömegű fa hasábot felületen húzunk,egy egyenesen,súrlódási eggyüttható ebben az esetben u=0,35.

/

Mekkora erővel kell húznom a fa hasábot,hogy a test elmozdúljon?


2011. márc. 10. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Együttható

elmozduljon


Akkora erő kell, amekkora a tapadási súrlódást legyőzi. A megadott adatokból kiszámíthatod a test súlyát, abból az együtthatóval a tapadási súrlódási erőt, és pont annyi erő kell, hogy megmoccanjon.

2011. márc. 10. 20:32
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


13. dia, a bekeretezett formula kell neked


alfa: felületnek a vízszintessel bezárt szöge

beta: a vonó kötél és a felület által bezárt szög

amit te u-nak írtál, az "mű", a görög betű és 0.35

G=m*g ahol a g=9.81


ha berakod az adatokat a képletbe (mindent SI-ben) akkor megkapod a húzáshoz szükséges erőt N-ban


remélem tudtam segíteni

2011. márc. 10. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:
22:11es vagyok. ha a felület vízsintes teljesen és a kötél is vízszintes, akkor értelemszerűen 0-át írj be a képletbe
2011. márc. 10. 22:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát jól túlbonyolítottátok. Lefogadom, hogy a kérdező nem ismeri a szögfüggvényeket.

A húzóerő a u értelmezéséből adódik:


u=Ft/Fn Ahol Ft-tapadási surl. erő, egyenlő a húzóerővel. Fn pedig a merőlegesen összeszorító erő (mg)


F=u*Fn=u*m*g=0,35*20kg*10m/sec^2=3,5*20N

F=70N

2011. márc. 11. 16:15