Hogyan számolhatjuk ki, és mi a fizika feladatok megoldása?


1. A tengeralattjáró 100 Hz-es hullámot kelt. Ezt a hullámot a hullámkeltés kezdete után 2 másodperccel később észlelik 3 km távolságban a megfigyelők. Mekkora a hullám hullámhossza?


2. [link]


3. Egy 12 m hosszú rugalmas kötélen 3Hz-es rezgésszámú hullámot keltenek. Mekkora a hullám terjedési sebessége, ha a kötélen 3 teljes hullám fér el?


4. [link]


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!


2011. márc. 8. 08:19
 1/5 DudoloPocok ***** válasza:

1. A tengeralattjáró 100 Hz-es hullámot kelt. Ezt a hullámot a hullámkeltés kezdete után 2 másodperccel később észlelik 3 km távolságban a megfigyelők. Mekkora a hullám hullámhossza?


v=3000m/2s=1500 m/s

λ=v/f=1500/100=15 m

2011. márc. 8. 13:09
 2/5 DudoloPocok ***** válasza:

2

a - T=1/50=0,02s

b - 2 m

c - 4 m

d - v=λ*f=50*4=200 m/s

2011. márc. 8. 13:13
 3/5 DudoloPocok ***** válasza:

3. Egy 12 m hosszú rugalmas kötélen 3Hz-es rezgésszámú hullámot keltenek. Mekkora a hullám terjedési sebessége, ha a kötélen 3 teljes hullám fér el?


λ=12/3=4m

v=λ*f=4*3=12 m/s

2011. márc. 8. 13:15
 4/5 DudoloPocok ***** válasza:

4


a - 4 m

b - 2 m

c - f=λ/v=4/2=2 1/s

d - T=1/f=0,5 s

2011. márc. 8. 13:18
 5/5 A kérdező kommentje:
1000 hála!
2011. márc. 8. 15:16