Határozzuk meg annak a körnek az egyenletét, amely áthalad a P1(-1,-3) és a P2(-5,3)pontokon, és a középpontja az x-2y+2=0 egyenletű egyenesre illeszkedik?2011. márc. 7. 21:59
1/2 anonim válasza:
Útmutató: Írd fel a P1P2 szakasz felezőmerőlegesének mint egyenesnek az egyenletét, és ennek az egyenletnek illetve az x-2y+2=0 egyenletű egyenesnek közös pontja lesz a keresett kör középpontja.
2/2 anonim válasza:
Egyszerűbb:
k:(x-u)^2+(y-v)^2 = r^2
e: x-2y+2=0
Tudod, hogy P1 és P2 kielégíti k-t, és (u;v) kielégíti e-t. Csinájl belőlük egyenletrendszert:
(-1-u)^2+(-3-v)^2 = r^2
(-5-u)^2+(3-v)^2 = r^2
u-2v+2 = 0
Ebből meg tudod oldani.