Matek háziban valaki segítene? Kör egyenlete, egyenes egyenele téma.

Határozzuk meg annak a körnek az egyenletét, amely áthalad a P1(-1,-3) és a P2(-5,3)pontokon, és a középpontja az x-2y+2=0 egyenletű egyenesre illeszkedik?
2011. márc. 7. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Útmutató: Írd fel a P1P2 szakasz felezőmerőlegesének mint egyenesnek az egyenletét, és ennek az egyenletnek illetve az x-2y+2=0 egyenletű egyenesnek közös pontja lesz a keresett kör középpontja.
2011. márc. 7. 22:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb:


k:(x-u)^2+(y-v)^2 = r^2

e: x-2y+2=0


Tudod, hogy P1 és P2 kielégíti k-t, és (u;v) kielégíti e-t. Csinájl belőlük egyenletrendszert:


(-1-u)^2+(-3-v)^2 = r^2

(-5-u)^2+(3-v)^2 = r^2

u-2v+2 = 0


Ebből meg tudod oldani.

2011. márc. 7. 22:47