Valaki letudná írni nekem ezeket a feladatokat egyenletként?


A: Mekkorák a háromszög szögei,ha a 2. 10° -kal nagyobb az 1. kétszeresénél, a 3. pedig 30-kal kisebb a 2.-nál?

B:EGy 480m hosszú hídnak 3 íve van . A középső ív 3-szor olyan hosszú, mint a bal parti ív, a jobb parti ív pedig 30 m -rel rövidebb a bal parti ívnél. Milyen hosszúak az ívek?

___________________________________________________



TEhát ezt a két feladatot kéne felírni algebrai egyenletként.


2011. márc. 7. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
mi?
2011. márc. 7. 20:14
 2/4 A kérdező kommentje:
Van az (A) feladat aztán következik a (B)feladat ... kicsit rosszul jelöltem bocsánat csak nagyon fáradt vagyok
2011. márc. 7. 20:17
 3/4 DudoloPocok ***** válasza:

A: Mekkorák a háromszög szögei,ha a 2. 10° -kal nagyobb az 1. kétszeresénél, a 3. pedig 30-kal kisebb a 2.-nál?


a-1 szög,b-2 szög,c-3 szög


b=a*2+10, c=b-30, és a+b+c=180


2a+10-30=c


a+2a+10+2a+10-30=180

5a-10=180

a=38

b=86

c=56

2011. márc. 7. 23:21
 4/4 DudoloPocok ***** válasza:

B:EGy 480m hosszú hídnak 3 íve van . A középső ív 3-szor olyan hosszú, mint a bal parti ív, a jobb parti ív pedig 30 m -rel rövidebb a bal parti ívnél. Milyen hosszúak az ívek?


a+b+c=480

a+3a+a-30=480

5a=510

a=102 m

b=306 m

c=72 m

2011. márc. 7. 23:25