Melyik panzióban emelkedik többel a lehetséges reggelik száma, és mennyivel?

Két panzióban, a Fenyőben és a Nyírfában a reggelihez minden nap két-két darab sajtot adnak, amelyek különböznek alakban és ízesítésben is. Mindkét helyen sajtlap, kockasajt és háromszögű sajt van, mindegyik négyféle ízesítéssel: natúr, sonkás, zöldfűszeres és gombás. A változatosság fokozása érdekében a Fenyő panzióban egy újabb formát, tubusos krémsajtot szereztek be, mind a négy említett ízesítéssel, a Nyírfában pedig a meglévő mindhárom formából egy újabb ízesítésűt, paprikásat
2011. márc. 1. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapból 3 forma van, és 4 izesítés.

Ezek közül két sajtot, ami különbözik mind formában, mind ízben: 3 * 6 = 18 féleképpen lehet.

A Fenyőben 4 forma és 4 ízesítésnél:

6 * 6 = 36 féleképpen lehet majd reggelit kiválasztani.

A Nyírfában 3 forma 5 ízesítésnél pedig:

3 * 10 = 30 féleképpen.


Nem tudom, hogy hányadikos vagy, de ha tanultátok a kombinációt, akkor mindig 2 kombinációt kell csak összeszorozni, azaz hogy hányféleképpen lehet kiválasztani 3 formából 2-t (Ez 3 alatt a 2), vagy 4 ízesítésből kettőt (4 alatt a 2).

Ezután a Fenyőben (4 alatt a 2) * (4 alatt a 2) lesz, a Nyírfában pedig (3 alatt a 2) * (5 alatt a 2)

2011. márc. 1. 16:15
 2/3 A kérdező kommentje:

A) Fenyő, 12

B) Nyírfa, 12

C) Nyírfa, 18

D) Fenyő, 18

E) egyenlő, mindkettőben 18

2011. márc. 19. 09:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a kérdés az volt, hogy melyik panzióban emelkedik többel. Mivel eredetileg 18 volt, a Fenyőben ezután 36, a Nyírfában 30 lett, ezért a Fenyőben 18-al emelkedett, a Nyírfában 12-vel, tehát a válasz: Fenyő, 18.


Ezt már igazán kiszámolhattad volna, de hozzá kell tennem, hogy én sem olvastam el pontosan a kérdést, és ezt lehagytam, csak kiszámoltam az új sajt variációkat :)


Remélem így jó lesz

2011. márc. 19. 10:02