EXCEL! Ezt mivel tudnám megcsinálni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy oszlop különböző kiadásokkal(étkezés,számlák,utazás stb..) és ebben az oszlopban mondjuk 2 vagy több étkezés van, és a feladat az lenne, hogy úgy csináljuk meg, hogy az étkezések összegét adja össze(összesítő kimutatás), és csak egy étkezés legyen.. Szóval hogy TÉTELFAJTAKÉNT tekintsen rá az excel..


Nagyon-nagyon köszönöm annak, aki segít nekem benne! :) (ezen múlik a februári jegyem)


2011. febr. 27. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

írsz a cellákra egy képletet.


=SZUM(cella1;cella2;cella3)


de szerintem nem ilyen egyszerű, tehát nem értem a kérdést:)

2011. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de tényleg nem ilyen egyszerű! Szóval a feladat: van egy oszlop, amiben mondjuk kiadások vannak (egymás alatt) étkezés, számlák, utazás, kocsi stb.. és tüöbb étkezés van ebben az oszlopban (mert ugye egy hónapban többször eszik az ember) és úgy kéne beállítani a dolgokat, hogy ebből a sok étkezésből egy étkezés legyen (azaz csak egyszer legyen abban az oszlopban) és adja össze a több étkezés összegét. Szóval a lényeg, hogy egy fajta tétel csak egyszer szerepeljen az adott oszlopban!
2011. febr. 27. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:
az ab.szum függvény kell neked, a súgóban vagy interneten találsz rá példát, hogyan kell használni.
2011. febr. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha egymás alatt vannak az összetartozók, akkor RÉSZÖSSZEG().

Vagy pedig a SZUMHA is jól használható. Nem hiszem, hogy adatbázisfüggvény kéne hozzá.

2011. febr. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, a SZUMHA az! :)
2011. márc. 1. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!