Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megcsinálni...

Hogyan tudnám megcsinálni holnapra?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 16:08
 1/10 A kérdező kommentje:

nagyon nagy kérésem lenne!

holnapra kell magunktól irni egy allegorikus mesét-fogalnazásra!

és sajnos én még sehol nem tartok,pedig még rengeteg tanulnivalóm van... igy is kivagyok idegileg-és ez nem csak kifogás,h ne kelljen megcsinálnom. saját magun fantáziájából kell meriteni egy allegorikus mesét....

aki tudna,és van szabadideje ezen agyalni,az leirna nekem egyet? nagyon megköszönnem. jaj és nem lehet internetről,vagy egy olyan mesét amit egy irotol vettünk,mert arra rájön a tanárnő,és egyből 3db 1est ad,mert a fogalmazásra 3 jegyet kapunk!!!! kérlek segitsetek!!!!!!!!!!!!!!:((((((

2010. nov. 3. 16:11
 2/10 A kérdező kommentje:
ha valaki nem tudná,az allegorikus mese egy tanulságos állatmese :)
2010. nov. 3. 16:12
 3/10 anonim ***** válasza:
tanulságos állatmese? milyen hosszú legyen? megpróbálok összehozni valamit...
2010. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hányadikos vagy még azt is, hogy tudjam kb milyen szinten....
2010. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
adj fél órát és leírom
2010. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajt


Emlékszem, kölyökkoromban mennyire gyűlöltem az egereket. Olyan természetellenesnek találtam, hogy kis lyukakat vájnak maguknak, és ott élik le egész életüket. A gazdáink egérfogókat tesznek ki nekik, melyekbe egy-egy ízletes sajtdarabkát tesznek. Persze az egerek elég hamar megtanulták, hogyan játszhatják ki az egérfogókat, és hogyan juthatnak hozzá az ízletesebbnél, ízletesebb falatokhoz. Egyik nap a gazdáim elutaztak nyaralni. Egyedül voltam otthon anyukámmal. Egész nap csak heverésztünk, és történetekkel szórakoztattuk egymást. Na és persze játszottunk. Csakhogy a játékba hamar belefáradtam, és persze éhes is lettem a sok mozgástól. Anyukámnak panaszkodtam egy kicsit és ő már ki is ment a kertbe vadászni. Türelmesen vártam rá. Eltelt 1 óra, 2 óra, 3 és anya még mindig nem jött vissza. Egyre éhesebb lettem és lassan a türelmem is elfogyott. Aztán a kanapén heverészve arra lettem figyelmes, hogy valami motoszkál a sarokban. Egy egér. Hmm… ínycsiklandó falat. El is indultam becserkészni. Az egér sajnos időben észrevett és elszaladt a szoba másik sarka felé, ahol volt egy egérlyuk. Nem voltam elég figyelmes. Nem vettem észre, hogy ott egy egérfogó és az egér helyett, arra ugrottam rá. Be is csípte az orromat. Nagyon fájt. Sírtam az anyukám után, persze ő messze járt és nem hallhatta. Becsuktam a szemem és átkozódtam, hogy hogy lehettem ennyire ostoba. Most itt fekszem a sötétben, éhesen, fájó orral, és még csak anya sincs itthon. Aztán egyszer csak tompult a fájdalom és érzem, hogy eltűnt a nyomás az orromról. Kinyitom a szemem, és lám, két kisegér próbálja lehúzni a rudat az orromról. Gyorsan észbe kaptam és már ki is rántottam. Már nem fájt annyira, de még mindig éreztem egy kis lüktetést. Aztán a két kisegér odajött hozzám, és átnyújtott valami kis sárga tárgyat. Egy sajtdarabka. Néztem rájuk értetlenül. Megszagoltam a sajtot, nem is volt olyan rossz szaga, sőt. Befaltam az egészet. Nagyon finom volt és jól esett. Hálásan néztem rá az egerekre. Ezt sosem fogom elfelejteni. Közben anya hazajött. Egereket fogott vacsorára. Én rögtön elutasítottam. Nem ehetem meg őket, hiszen a társai segítettek nekem. Ki tudja, mi történt volna, ha ők nincsenek. Azóta nem szívesen eszek egereket. Inkább sajtot.

2010. nov. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
tessék, itt van remélem tetszik, és megfelelő a mennyisége is
2010. nov. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

szia!

nagyon nagyon szépen köszönöm! tetszik nagyon! aranyos mese:)

amugy nagyon jó fantáziád van,én biztos nem tudtam volna ilyet kitalálni!:))))

mégegyszer köszi:)!!!

2010. nov. 3. 16:56
 9/10 anonim ***** válasza:
nagyon szívesen... majd írd meg h hányas lett!
2010. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

oké,majd leirom,csak még nem javitotta ki a tanarnő

:)

2010. nov. 10. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!