Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Átfordítjátok ezt nekem...

Átfordítjátok ezt nekem spanyolra? (lécci csak hozzáértők)

Figyelt kérdés

Amikor nálunk már el is múlt a karácsonyi hangulat, a spanyolok még javában ünnepelnek. A spanyol hagyományok szerint január 5-én érkeznek ugyanis a Háromkirályok (Reyes Magos) a hozzájuk intézett levelekben kért ajándékokkal.


Érkezésük látványos! Sevillában például már 1918 óta minden év január 5-én megrendezik a Háromkirályok felvonulását (Cabalgata de Reyes Magos) az utcára özönlő gyermeksereg legnagyobb örömére. A királyok hintón (van ahol tevén vagy hajón) érkeznek a a spanyol városokba és az őket fogadó tömeget cukorkákkal, csokival ajándékozzák meg. (csak Sevilla városában több, mint 90 tonna cukorkát szórnak szét a "királyok"!)


Leginkább egy karneválhoz hasonlít a felvonulás és persze nem csak a gyerekeket nyügözi le, hanem a felnőtteket is, akik szintén szép számban vesznek részt ezen a karácsonyi spanyol murin.


Az igazi ajándékozásra másnap reggel, Vízkereszt napján kerül sor családi körben. Aki jól viselkedett, megkapja a királyoktól "rendelt" ajándékokat, aki rossz volt, annak viszont "carbón"-t (szén kinézetű édességet) hagynak a Háromkirályok.


2011. febr. 23. 18:13
 1/3 anonim válasza:

Cuando ya hemos pasado el estado de ánimo de Navidad, los españoles seguían celebrando. La tradición española, el 5 de enero, que provienen de los Reyes Magos (Reyes Magos) pide que las cartas enviadas a ellos con regalos.


Llegada Espectacular! Sevilla cada año, por ejemplo, desde 1918 ha celebrado el 5 de enero, el desfile de los Reyes Magos (Cabalgata de Reyes Magos) gyermeksereg mayor alegría de transmisión en las calles. Los reyes del swing (que es camello o barco) de las ciudades aa español y sus dulces en masa de acogida, un regalo de chocolate. (Sólo la ciudad de Sevilla durante más de 90 toneladas de caramelos esparce el "rey"!)


Más similar a la de un desfile de carnaval y, por supuesto, no sólo a los niños cautivados, pero los adultos que también participan en gran número en este murino Españoles Navidad.


Los verdaderos regalos a la mañana siguiente, el día de la Epifanía se llevará a cabo en un círculo familiar. ¿A quién se porta bien, se los reyes "asignado" regalos, que era malo, pero su "carbono"-t (CO dulces de aspecto) dejan los Reyes Magos.

2011. febr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,ezer hála:)!!!!!!!
2011. febr. 24. 13:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez szövegfordító vagy te csináltad?
2011. febr. 24. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!