1.

Egy 6 fős társaságban néhányan kezet fogtak. Lehetséges-e, hogy a társaság tagjai rendre 3, 3, 1, 1, 1, 2-ször fogtak kezet? Válaszát indokolja!


2.

Egy háromszög csúcsai: A(-1; -2), B(2; 3), C(5; -1). Határozzuk meg az ABC háromszög súlypontjának koordinátáit.


3.

Mennyi a log3 1/9 pontos értéke?


2009. febr. 15. 10:36
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Nem. 3+3+1+1+1+2=11. Ha A kezet fog B-vel, akkor nyílván B is kezet fog A-val, tehát 'duplázódik' minden kézfogás. A 11 pedig nem páros.


2. A súlypont első koordinátája: a pontok első koordinátáját összeadod, és osztod 3-mal, tehát (-1+2+5)/3=2

Második koordinát ugyanúgy kapod meg: -2+3+(-1)=0, 0/3=0

A súlypont tehát S(2;0)


3. 1/9-et kell három hatványával felírni, a logaritmus értéke a kitevő lesz. 9 az 3 a másodikon, de mivel tört nevezőjében van, ezért mínusz másodikon.

Tehát log3 (3)^-2, így az eredmény -2.

2009. febr. 15. 13:49